راه‌اندازی ایستگاه جمع‌آوری گاز‌های همراه در هفتکل

راه‌اندازی ایستگاه جمع‌آوری گاز‌های همراه در هفتکل

صدای نفنی ،مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب: با راه اندازی ایستگاه جمع‌آوری گاز‌های همراه در میدان نفتی هفتکل از سوزاندن روزانه ۱۰ میلیون فوت مكعب گاز جلوگیری می شود.

به گزارش پایگاه خبری صدای نفتی ، علیرضا دانشی در بازدید از پروژه بهینه‌سازی فرآورش نفت میدان هفتکل گفت: با این کار علاوه بر تزریق گاز به مخزن این میدان و تأمین فشار آن، از آلودگی‌های محیط زیستی و هدررفت سرمایه ملی جلوگیری خواهد شد.راه‌اندازی ایستگاه جمع‌آوری گاز‌های همراه در هفتکل

وی ضمن تأکید بر اهمیت فرصت‌ها و از دست ندادن زمان در راه‌اندازی بهنگام پروژه‌ها مطابق برنامه زمانبندی، افزود: تأخیر در انجام اینگونه پروژه‌ها خسارت مالی بالایی را به همراه دارد و علاوه بر آن با طولانی شدن زمان اجرای پروژه، تأسیسات و تجهیزات هم دچار فرسودگی می‌شوند، بنابراین بسیار ضروری است که در همه پروژه‌ها عنصر زمان در برنامه‌ریزی‌ها به طور دقیق مورد توجه قرار گیرد.

دانشی اظهار داشت: با همه توان از امکانات و ظرفیت‌های قانونی در جهت راه‌اندازی پروژه‌های مدیریت مهندسی و ساختمان که متوقف شده‌اند، حمایت می‌کنیم.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب تصریح کرد: تلاش و همت جهادی مجموعه مدیریت مهندسی و ساختمان، پابه‌کار بودن مجری طرح و پیمانکار پروژه برای رفع موانع و پیگیری فعالیت‌های باقیمانده این پروژه مطلوب بوده که جای قدردانی دارد.

این مقام مسئول به‌روز بودن و کارآمدی تأسیسات هفتکل را در مقایسه با سایر مجموعه‌ها مناسب دانست و ادامه داد: پیگیری و مانع‌زدایی در رابطه با پروژه‌های مهم متوقف شده در حوزه مهندسی و ساختمان، اهمیت بسیار بالایی برای ما دارند، بنابراین هر زمان و در هر موقعیتی آمادگی داریم که پیگیر مسائل آنان باشیم و با استفاده از ظرفیت‌های قانونی از آنان حمایت کنیم.

 

در پروژه بهینه‌سازی سیستم فرآورش میدان نفتی هفتکل، ۴۵ هزار بشکه نفت در روز (که ۲۰ هزار بشکه آن از نفت‌سفید دریافت می‌شود) فرآورش شده و از طریق ۴۵ کیلومتر خط لوله ۱۲ اینچ به واحد بهره‌برداری مارون یک ارسال می‌شود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*