مدیرعامل پتروشیمی رازی بازداشت شد

مدیرعامل پتروشیمی رازی بازداشت شد

صبح امروز علی اکبر احمدی دشتی مدیرعامل پتروشیمی رازی به اتهام اختلاس ۳۳۰ میلیون دلاری در حوزه صنعت پتروشیمی توسط دادسرا عمومی و انقلاب احضار و سپس روانه زندان شد. مجتمع پتروشیمی رازی یکی از مهمترین کارخانه های تولید کودهای ازته و فسفاته و مواد شیمیایی کشور است.

پایگاه خبری صدای نفتی 
پتروشیمی ایران(ایپنا): صبح امروز علی اکبر احمدی دشتی مدیرعامل پتروشیمی رازی به اتهام اختلاس ۳۳۰ میلیون دلاری در حوزه صنعت پتروشیمی توسط دادسرا عمومی و انقلاب احضار و سپس روانه زندان شد.
عملکرد علی اکبر احمدی دشتی مدیرعامل پتروشیمی رازی در سالیان گذشته بسیار مورد اعتراض کارکنان این پتروشیمی بوده است.
کارکنان پتروشیمی رازی از نحوه مدیریت احمدی دشتی در موارد مختلف بخصوص ابهام در تخصیص سود سهام کارکنان سهامدار به شدت گلایه مند بوده اند.
این مدیر متخلف بیش از ۱۷ سال بر کرسی مدیریت این پتروشیمی تکیه زده و با حمایت سهامداران ترکیه ای به یکی از مدیران قدیمی این صنعت تبدیل شده بود.
مجتمع پتروشیمی رازی یکی از مهمترین کارخانه های تولید کودهای ازته و فسفاته و مواد شیمیایی کشور است. فاز نخست واحدهای این مجتمع در سال ۱۳۴۹ به بهره برداری رسید.
پتروشیمی رازی بزرگترین تولیدکننده آمونیاک، کود اوره، اسید سولفوریک و گوگرد و تنها تولیدکننده اسید فسفریک و کود دی آمونیم فسفات (کود مخلوط فسفات و سولفات آمونیوم) در ایران است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*