آخرین وضعیت پروژه‌های چهارخطه اهواز –بهبهان و اهواز-مسجدسلیمان

آخرین وضعیت پروژه‌های چهارخطه اهواز –بهبهان و اهواز-مسجدسلیمان

پایگاه خبری صدای نفتی  ،مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان آخرین وضعیت اجرای پروژه‌های چهار خطه اهواز –بهبهان و اهواز-مسجدسلیمان را تشریح کرد. مسعود بیات منش در گفت و گو با ایسنا، در خصوص محورهای اهواز – بهبهان و همچنین اهواز – مسجدسلیمان اظهار کرد: در بحث اجرای پروژه چهارخطه اهواز – بهبهان، از اهواز تا […]

پایگاه خبری صدای نفتی  ،مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان آخرین وضعیت اجرای پروژه‌های چهار خطه اهواز –بهبهان و اهواز-مسجدسلیمان را تشریح کرد.

مسعود بیات منش در گفت و گو با ایسنا، در خصوص محورهای اهواز – بهبهان و همچنین اهواز – مسجدسلیمان اظهار کرد: در بحث اجرای پروژه چهارخطه اهواز – بهبهان، از اهواز تا رامهرمز به صورت چهارخطه از سنوات گذشته احداث شده و زیر بار ترافیکی است و از رامهرمز تا بهبهان که حدود ۱۰۰ کیلومتر است از محل اعتبارات ملی شرکت ساخت در دست احداث است.

وی افزود: این شرکت در ۴ قطعه از این محور پیمانکار بکار گرفته و مشغول فعالیت اجرایی است تا بتوان نسبت به چهارخطه کردن این محور اقدام کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان در خصوص پروژه چهارخطه اهواز – مسجدسلیمان عنوان کرد: طول کل این پروژه حدود ۱۲۰ کیلومتر است که از اهواز تا ملاثانی حدود ۳۰ کیلومتر و به صورت ۶ خطه زیر بار ترافیکی است.

بیات منش ادامه داد: از ملاثانی تا مسجدسلیمان که حدود ۹۰ کیلومتر است اداره کل راه و شهرسازی در قالب ۶ قطعه به طول حدود ۵۰ کیلومتر در حال اجرای پروژه توسط پیمانکار است و اعتبارات این طرح نیز از محل اعتبارات ملی ویژه تامین شده است.

وی ادامه داد: ۳ قطعه ۱۰ کیلومتری در این محور از مسیر پلیس راه ملاثانی تا سه راهی گاوسوار و یک قطعه ۴ کیلومتری از مسیر سه راهی گاوسوار تا روستای آبگاه، یک قطعه ۲ کیلومتری از دو راهی لالی تا مسجدسلیمان و همچنین کمربندی مسجدسلیمان به طول ۱۳ کیلومتر دارای پیمانکار برای اجرای طرح است.

مدیرکل راه و شهرسازی خوزستان یاد آور شد: مجموعا حدود ۵۰۰ میلیارد تومان در این محور قرارداد پیمانکار داریم و این در حالی است که کل اعتبارات ابلاغی امسال حدود ۴۳ میلیارد تومان است و کفاف اجرای چنین طرح‌هایی را نمی‌دهد و نیاز است نگاهی ویژه به این محورها داشته باشیم.

بیات منش عنوان کرد: در مصوبات دور اول سفر ریاست جمهور به خوزستان، یک هزار میلیارد تومان اعتبار برای این محور به سازمان برنامه و وزارت راه و شهرسازی ابلاغ شد اما تاکنون یک ریال به این محور از محل این مصوبات سفر ریاست جمهور تخصیص داده نشده است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*