آماده باش مدیریت‌ بحران در پی هشدار قرمز هواشناسی برای ۵ استان

آماده باش مدیریت‌ بحران در پی هشدار قرمز هواشناسی برای ۵ استان

پایگاه خبری صدای نفتی  ،رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از آماده‌باش سراسری در پنج استان کشور که هشدار قرمز هواشناسی برای بارش باران و باد شدید دریافت کرده‌اند، خبر داد. وی با اشاره به صدور هشدارهای سطح قرمز و نارنجی سازمان هواشناسی در مورد بارش باران و باد شدید گفت: سازمان هواشناسی برای سه روز […]

پایگاه خبری صدای نفتی  ،رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از آماده‌باش سراسری در پنج استان کشور که هشدار قرمز هواشناسی برای بارش باران و باد شدید دریافت کرده‌اند، خبر داد.

وی با اشاره به صدور هشدارهای سطح قرمز و نارنجی سازمان هواشناسی در مورد بارش باران و باد شدید گفت: سازمان هواشناسی برای سه روز آتی در پنج استان کشور شامل استان‌های چهارمحال و بختیاری، ایلام، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد و خوزستان هشدار بارش شدید باران و وزش باد شدید صادر کرده است. در همین راستا نیز ستادهای بحران استان‌ها و شهرستان‌ها در این پنج استان در آماده‌باش کامل هستند و همه مرخصی ها لغو شده است زیرا در این استان ها ممکن است میزان بارش ها شدید شود.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: همچنین در ۲۴ استان دیگر که هشدار نارنجی دارند نیز آمادگی لازم وجود دارد.

وی با بیان اینکه از مردم می‌خواهیم در این دو روز که احتمال خطر وجود دارد، سفر خود را مدیریت کنند، گفت: همچنین توافقاتی انجام شده که اگر میزان بارندگی از چندمیلی‌متر بیشتر شود؛ با پلیس هماهنگ شود تا محدودیت تردد در جاده‌ها اعمال شود. همچنین از پلیس خواستیم تا در این شرایط خودرویی در زیر پل ها و جاده های فرعی و ساحلی تردد نکند.

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور ادامه داد: از مدیران سازمان آب استان‌ها خواستیم تمام افرادی را که در بستر و حریم رودخانه ها هستند تخلیه کنند و افراد در اردوگاه‌های اضطراری اسکان داده شوند. همچنین از دهیاران و استانداران خواستیم بازدید میدانی از مراکز مختلف داشته باشند و هرکجا را که احساس کردند امکان دارد در معرض سیل باشد، تخلیه کنند. همچنین عشایر عزیز نیز که معمولا در مناطق عمیق و مجاورت رودخانه ها اسکان دارند باید تخلیه شوند.

وی افزود: ما دستور داریم که در صورت نیاز افراد را بالاجبار تخلیه و جابه‌جا کنند. کسانی که ممکن است در معرض خطر باشند در صورت عدم ناهماهنگی، به صورت هدایت اجباری از محل‌های خطرناک دور خواهند شد. عوامل وزارت نیرو نیز موظفند سدهایی را که ممکن است پر شوند، مدیریت کنند تا سرریز نشوند.

نامی تاکید کرد: این پنج استان در این دو روز، بسیار در معرض خطر هستند و از مردم و مسافران نوروزی خواهش می‌کنیم کارهای ریسکی انجام ندهند و در اماکن امن بمانند. همچنین در هنگام بارش‌ها خودروی خود در یک مکان مرتفع پارک کنند و در خودرو نمانند. ما همه تلاش خود را می کنیم تا مشکل خاصی برای مردم پیش نیاید اما نیازمند همکاری مردم با مسئولان هستیم.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*