اجرای چهارمین پویش کودکان سایبری در مسجدسلیمان

اجرای چهارمین پویش کودکان سایبری در مسجدسلیمان

پایگاه خبری صدای نفتخیز  جلسه هماهنگی اجرای چهارمین پویش کودکان سایبری در مسجدسلیمان با حضور رئیس پلیس فتا شهرستان و دستگاه های اجرایی برگزار گردید. سرهنگ روح اله داودی رئیس پلیس فتا مسجدسلیمان با بیان اینکه پویش کودکان سایبری هر ساله توسط پلیس فتا در سراسر کشور برگزار می‌شود‌ عنوان داشت: هدف اصلی این پویش […]

پایگاه خبری صدای نفتخیز 

جلسه هماهنگی اجرای چهارمین پویش کودکان سایبری در مسجدسلیمان با حضور رئیس پلیس فتا شهرستان و دستگاه های اجرایی برگزار گردید.

سرهنگ روح اله داودی رئیس پلیس فتا مسجدسلیمان با بیان اینکه پویش کودکان سایبری هر ساله توسط پلیس فتا در سراسر کشور برگزار می‌شود‌ عنوان داشت:
هدف اصلی این پویش استفاده صحیح کودکان از فضای مجازی است؛ با توجه به اینکه بخش اعظمی از مردم خصوصا کودکان از فضای مجازی استفاده می‌کنند، مشکلات به دلیل عدم داشتن آگاهی خصوصا برای کودکان به وجود می آید، پلیس فتا با یک رویکرد جامع اقدام به برگزاری پویش کودکان سایبری نموده تا کودکان در معرض آسیب کمتری قرار بگیرند.

وی هدف از برگزاری این پویش را افزایش آگاهی خانواده ها، ارتقاء آگاهی اجتماعی در خصوص شیوه استفاده کودکان از فضای مجازی ، افزایش نقش مدارس در ارتقاء سواد رسانه ای و مجازی کودکان، افزایش ایمنی سایبری و افزایش مسئولیت پذیری سازمان ها در امنیت کودکان در فضای مجازی دانست.

رئیس پلیس فتا مسجدسلیمان زورگیری و قلدری سایبری ، مشاهده و انتشار محتوای نامناسب، انتشار ناخواسته اطلاعات خصوصی والدین ، اعتیاد مجازی، افت تحصیلی ، انزوا و گوشه گیری را از جمله آسیب‌های فضای مجازی برای کودکان برشمرد.

وی با اشاره به نقش والدین و دستگاه ها در کاهش آسیب های فضای مجازی گفت: والدین باید ضمن برقراری ارتباط با کودک بتوانند به سوالات و نیاز‌های کودک خود پاسخ دهند و از هر گونه آسیب و خطری کودکان را حفظ و صیانت کنند؛ نقش دستگاه خصوصا آموزش و پرورش و اصحاب رسانه در زمینه آگاه سازی و کاهش آسیب های فضای مجازی برای کودکان بسیار حائز اهمیت است‌.

سرهنگ داودی در پایان گفت: برگزاری کارگاه های آموزشی همگانی در سطح ادارات ،انتشار محتوای مناسب ، برگزاری نشست ها، برگزاری کلاس های آگاه سازی و آموزشی در مدارس ، برگزاری مسابقات نقاشی و دلنوشته و اهدای۸ جوایز را از جمله برنامه های پلیس فتا مسجدسلیمان در راستای کاهش آسیب های فضای مجازی برای افراد جامعه و کودکان برشمرد.

شایان ذکر است چهارمین پویش کودکان سایبری از ۱۸ تا ۲۴ آذر در سراسر کشور اجرا خواهد گردید.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*