احتمال افزایش سقف تسهیلات بافت ‌فرسوده به ۱۵۰ میلیون تومان

احتمال افزایش سقف تسهیلات بافت ‌فرسوده به ۱۵۰ میلیون تومان

صدای نفتی - معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از احتمال افزایش سقف تسهیلات در بافت فرسوده با اجرای طرح اقدام ملی مسکن در آن از 100 به 150 میلیون تومان خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه صدای نفتی  از پایگاه اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی، «محمود محمودزاده» در زمینه احتمال افزایش سقف تسهیلات در بافت فرسوده برای اجرای طرح بازآفرینی شهری در قالب طرح اقدام ملی مسکن، گفت: یکی از تقاضاهای شرکت بازآفرینی شهری این بود که سقف تسهیلات در بافت فرسوده با توجه به افزایش قیمت‌ها، افزایش یابد تا به این ترتیب امکان اجرای طرح اقدام ملی مسکن فراهم شود.
وی توضیح داد: انتظار می رود سقف تسهیلات بافت‌فرسوده با کم کردن تعداد افرادی که تسهیلات دریافت می‌کنند، افزایش یابد تا به به این ترتیب در عدد نهایی اعتبار تخصیصی، تغییری برای مشکل تامین اعتبار، ایجاد نشود.
معاون وزیر راه و شهرسازی از انجام مکاتباتی در این ارتباط با سازمان برنامه و بودجه خبر داد و تصریح کرد: چنانچه سازمان برنامه و بودجه موافقت کند، افزایش سقف تسهیلات در بافت فرسوده، عملیاتی و اجرایی خواهد شد.
محمودزاده یادآورشد: ‌اکنون تسهیلاتی که پرداخت می‌شود به ازای هر واحد حدود ۲۵ میلیون تومان از محل صندوق توسعه ملی با کارمزد صفر است که این مبلغ با منابع بانک مسکن ترکیب و به وام ۱۰۰ میلیون تومانی تبدیل می‌شود.
وی افزود: ۵۰ میلیون تومان از این منابع با بازپرداخت ۹ درصدی و ۵۰ میلیون دیگر نیز با بازپرداخت ۱۸ درصدی از متقاضیان مسکن در بافت فرسوده اخذ می‌شود.
این مقام مسوول گفت: تلاش می شود مبلغ اولیه که از محل صندوق توسعه ملی است برای هر واحد افزایش یابد تا عدد نهایی به حداقل ۱۵۰ میلیون تومان برسد و این‌ امر ترغیب بیشتری برای مالکان بافت‌های فرسوده برای ساختمان سازی بیشتری به منظور احیا و اصلاح بافت فراهم سازد.
به گزارش فصل تجارت، وزارت راه و شهرسازی در چارچوب طرح اقدام تولید مسکن ملی، ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی را در شهرهای کشور متعهد شده که از این اقدام ۱۴۵ هزار واحد مسکونی توسط شرکت بازآفرینی شهری ایران است. این تعهد به دو بخش تقسیم می‌شود که بخش اول کمک به جریان نوسازی مردمی (خودمالکی) به میزان ۱۰۰ هزار واحد است که تا کنون نزدیک به ۳۰ درصد این برنامه محقق شده است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*