احتمال وقوع دمای بالای ۵۰ درجه و بالاتر در خوزستان تا هفته جاری

احتمال وقوع دمای بالای ۵۰ درجه و بالاتر در خوزستان تا هفته جاری

صدای نفتی - مدیرکل هواشناسی خوزستان از احتمال وقوع دماهای بالای 50 درجه و بالاتر در اغلب نقاط این استان از امروز تا اواخر هفته جاری خبر داد.

پایگاه خبری صدای نفتی – مدیرکل هواشناسی خوزستان از احتمال وقوع دماهای بالای ۵۰ درجه و بالاتر در اغلب نقاط این استان از امروز تا اواخر هفته جاری خبر داد.

محمد سبزه زاری گفت: در بررسی نقشه‌های هواشناسی تا اواخر هفته جاری به ویژه در نیمه شرقی استان خوزستان جریانات جنوبی سبب افزایش رطوبت و شرجی خواهد شد.

وی عنوان کرد: در این ایام به دلیل شاخص‌های بالای ناپایداری احتمال وقوع رگبار و رعد و برق، تندبادهای لحظه‌ای در ارتفاعات شرقی، جنوب شرقی و شمال شرقی خوزستان وجود دارد.

مدیرکل هواشناسی خوزستان افزود: همچنین در این ایام به دلیل شاخص‌های بالای ناپایداری احتمال وزش بادهای متوسط گاهی تندبادهای لحظه‌ای و خیزش گرد و خاک محلی به ویژه در مناطق غربی، جنوبی و مرکزی خوزستان وجود دارد.

وی خبر داد: از امروز تا اواخر هفته جاری وقوع دماهای ۵۰ درجه و بالاتر در اغلب نقاط خوزستان پیش بینی می‌شود و موج گرما دستکم تا اوایل هفته آینده در سطح استان تداوم دارد.

سبزه زاری گفت: در شبانه روز گذشته آبادان با ۵۱ و دهدز با ۲۲٫۵ درجه سانتیگراد به ترتیب گرم‌ترین و خنک‌ترین نقاط در خوزستان گزارش شده‌اند؛ همچنین در همین مدت نیز حداکثر دمای اهواز به ۴۸٫۹ و حداقل به ۳۴٫۵ درجه سانتیگراد رسیده است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*