اختلال تردد روستاهای چلو به دلیل طغیان رودخانه

اختلال تردد روستاهای چلو به دلیل طغیان رودخانه

صدای نفتی .....طغیان رودخانه فصلی دره شیرون ارتباط ۱۰ روستای بخش چلو اندیکا را با مرکز بخش و شهرستان مختل کرد.

به گزارشپایگاه خبری صدای نفتی ، هر سال با بارندگی‌های پاییزه طغیان رودخانه دره شیرون شروع و برخی مواقع تا خرداد ماه هم ادامه دارد.

اسفند ماه سال ۱۳۸۳ یک تراکتور به همراه چهار سرنشین در این رودخانه غرق شد که ۲ نفر از سرنشینان نجات و ۲ نفر دیگر فوت شدند.

حوادث تلخی در سالیان گذشته به دلیل نبود پل ارتباطی در این مناطق  رخ داده که انتظار می‌رود مسئولان برای جلوگیری از تکرار حوادث، پروژه پل را به سرانجام برسانند.

هنگام طغیان رودخانه در برخی مواقع عمق آب به بیش از یک متر می‌رسد که تردد هیچ گونه وسیله نقلیه حتی تراکتور هم در این محدوده امکانپذیر نیست.

براساس اطلاعات واصله برای احداث این پل بیش از ۳۰ میلیارد ریال اعتبار لازم است که اخیرا ۱۳ میلیارد ریال از طریق سازمان برنامه و بودجه به اداره کل امور عشایر خوزستان تخصیص یافته است.

احداث پل بر روی این رودخانه از شهریور ۹۷ مصوب شده، اما پروژه با سرعت کندی پیش می‌رود و از هفته‌های گذشته پیمانکار پروژه را رها کرده است.

طغیان این رودخانه علاوه بر قطع راه ارتباطی ۱۰ روستا با بیش از ۲ هزار نفر جمعیت،  به دلیل قرار گرفتن در مسیر ایلراه، تردد عشایر استان خوزستان را نیز با مشکل روبرو می‌کند.

 

 

شهرستان اندیکا به سه بخش مرکزی، چلو و آبژدان تقسیم شده و در ۱۸۶ کیلومتری شمال شرق اهواز قرار دارد .

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*