ارزیابی خسارت شکستگی لوله نفت در میانکوه اردل آغاز شد

ارزیابی خسارت شکستگی لوله نفت در میانکوه اردل آغاز شد

فرماندار اردل گفت: با مهار آتش‌سوزی و جلوگیری از نشت نفت به دیگر مناطق بخش میانکوه شهرستان، تیم‌های ارزیاب بررسی خسارت آلودگی نفتی منطقه را آغاز کردند.

محمود کیانی شامگاه یکشنبه در گفت‌وگو با صدای نفتی افزود: این برای چهارمین مرتبه است که بر اثر فرسودگی و رانش زمین، خط انتقال نفت مارون به اصفهان در بخش میانکوه دچار شکستگی می‌شود و نفت وارد چشمه و رودخانه سرخون شده است.

وی ادامه داد: در طول این حوادث و به ویژه حادثه روز یکشنبه ۲۳آذرماه، خسارت‌های بسیاری به معیشت و فعالیت‌های کشاورزی، شیلات و دامپروری مردم منطقه وارد شده که امید است شرکت نفت خسارت‌های وارده را سریع‌تر جبران کند.

کیانی از مسدود کردن مسیر نفت نشت یافته در منطقه خبر داد و گفت: با وقوع شکستگی لوله این منطقه، به استان خوزستان اطلاع داده شد و شیر نفت از منطقه دهدز استان خوزستان بسته شد و نفتی که طی ساعت‌های گذشته نشت یافته ، نیز برنامه‌ریزی شده تا هرچه سریع‌تر جمع‌آوری شود.

فرماندار اردل با بیان اینکه از حادثه روز یکشنبه تلفات جانی گزارش نشده است، خاطرنشان کرد: این در حالی است که خسارت بسیاری به محیط‌زیست و اراضی بخش میانکوه وارد شده است.

به گزارش ایرنا، پیش از ظهر روز یکشنبه (۲۳ آذر) خط لوله نفت مارون به اصفهان در منطقه تلمبه‌خانه روستای گندمکار شهرستان اردل دچار شکستگی می‌شود.

این حادثه منجر به ورود حجم قابل توجهی از نفت به چشمه سرخون و اراضی اطراف آن شده است که در پی آن برخی مناطق نیز به سبب پخش گاز ناشی از نفت رها شده دچار آتش‌سوزی می‌شود.

روستای گندمکار از روستاهای حومه سرخون بخش میانکوه شهرستان اردل است. 

بخش میانکوه از بخش‌های شهرستان اردل است که تا شهرکرد مرکز استان چهارمحال و بختیاری ۱۵۰ کیلومتر و تا اردل مرکز شهرستان ۸۰ کیلومتر فاصله دارد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*