از رد صلاحیت برخی نمایندگان فعلی خوزستان تا فعالیت نامزدها در فضای مجازی

از رد صلاحیت برخی نمایندگان فعلی خوزستان تا فعالیت نامزدها در فضای مجازی

صدای نفتی ...آخرین اخبار انتخاباتی خوزستان حاکی از این است که برخی از نمایندگان فعلی مجلس شورای اسلامی در خوزستان رد صلاحیت شدند و تحرکات انتخاباتی نامزدهای تایید صلاحیت شده در فضای مجازی آغاز شده است.

پایگاه خبری صدای نفتی ، بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان خوزستان همزمان با سراسر کشور در حالی به پایان رسید که از یک هزار و ۳۷۹ داوطلب که برای انتخابات مجلس ثبت نام کرده بودند، ۶۴ درصد از آن‌ها در هیات‌های اجرایی تایید صلاحیت شدند.

از بین نمایندگان دوره فعلی، نماینده شادگان در انتخابات ثبت نام نکرد و سه نماینده فعلی خوزستان در مجلس  رد صلاحیت شدند و حالا چشم انتظار رسیدگی به اعتراض هستند.

صدا و سیما از هر نامزد برای پخش تبلیغات انتخاباتی ۱۰۰ میلیون تومان دریافت می‌کند و در افکار عمومی این سوال مطرح شده که نامزدهای بدون حامی مالی چگونه می‌توانند فرصتی برای معرفی خود به مردم فراهم کنند؟

اغلب نامزدهای انتخاباتی در فضای رسانه‌‌ای هنوز به شکل حرفه‌ای فعالیت خود را آغاز نکرده‌اند و تنها با ایجاد گروه‌های واتس‌آپی متعدد در حال زمینه‌چینی برای ارائه محتواهای تبلیغاتی خود هستند.

اصولگرایان در استان خوزستان با معرفی پورفرجی به عنوان رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی برای حضور در دوازدهمین دوره مجلس اعلام حضور کردند.

در فضای سیاسی حاشیه‌های مربوط به شهرداری اهواز و اختلافات شورای شهر که برآمده از شورای ائتلاف هستند، انتقادات زیادی را به اصولگرایان وارد کرده است.

تایید صلاحیت چهره‌های شاخص اصلاح طلب، احزاب و حامیان این جریان را بعضا غافلگیر کرده و آنها را به جنب و جوش بیشتری وا داشته است از جمله نامزدهای این جریان در شهر اهواز آقایان خالد لویمی، فاضل خمیسی، سید لطیف فاضلی، همایون یوسفی و علی بویری هستند.

در حال حاضر یکی از مباحث مطرح در بین فعالان فضای مجازی عملکرد فرماندار اهواز نسبت به اعضای غایب شورای شهر است و می‌گویند که وقتی فرمانداری در راستای احقاق حقوق شهروندان برخوردی با این اعضا انجام نمی‌دهد پس چگونه می‌خواهد از سلامت و صحت انتخابات در مقابل جریان‌های سیاسی صیانت کند؟

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*