استان خوزستان از قرمز کرونایی خارج شد

استان خوزستان از قرمز کرونایی خارج شد

صدای نفتی ـ رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز آخرین رنگ بندی وضعیت استان خوزستان به لحاظ شیوع کرونا را تشریح کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای نفتی ،از اهواز به نقل از دانشگاه علوم پزشکی خوزستان، فرهاد ابول نژادیان اظهار داشت: طبق آخرین رنگ بندی شهر‌ها که ساعتی پیش اعلام شده، خوشبختانه با اقداماتی صورت گرفته در دو هفته قبل از عید فطر، همه شهر‌های استان از وضعیت قرمز کرونایی خارج شدند، البته ما به شدت نگران هستیم، چرا که در ۳ روز منتهی به عید فطر تجمع بسیاری در شهر‌های مختلف استان صورت گرفت که نتیجه آن در ۲ هفته آینده مشخص می‌شود.

وی اظهار کرد: در حال حاضر شهر‌های اندیمشک، دزفول، شوش؛ اهواز، شوشتر، کارون، شادگان، آبادان، خرمشهر، ماهشهر، بهبهان، امیدیه، رامهرمز، باغملک، ایذه و مسجدسلیمان در ضعیت نارنجی و شهر‌های اندیکا، لالی، هفتکل، گتوند، حمیدیه، هویزه، دشت آزادگان، رامشیر، آغاجاری، باوی و هندیجان در وضعیت زرد قرار دارند.

ابول نژادیان بیان داشت: درخواست می‌کنیم تا بدون توجه به رنگ بندی شهرها، همچنان شیوه نامه‌های بهداشتی را در بالاترین سطح رعایت کنند و از حضور در تجمعات و برگزاری هرگونه دورهمی به شدت پرهیز کنند.

واکسیناسیون بالای ۷۰ سال در اهواز

دبیر شورای سلامت اهواز گفت: در صورت تامین واکسن، امیدواریم در این هفته تزریق واکسن به سنین ۷۰ سال به بالا را به اتمام برسانیم و به سراغ گروه‌های سنی دیگر برویم.

امراله مردانی در خصوص آخرین وضعیت میزان واکسیناسیون در اهواز اظهار کرد: تاکنون مجموع واکسیناسیون انجام‌شده برای سنین بالای ۸۰ سال در شهرستان اهواز، ۸۷ درصد است. ۷۵ درصد از سنین ۷۵ تا ۷۹ سال نیز در اهواز واکسن دریافت کرده‌اند.

وی افزود: برای سنین ۷۰ تا ۷۴ سال نیز کار واکسیناسیون از سه روز پیش آغاز شده است و تاکنون ۲۴ درصد از این جمعیت واکسینه شده‌اند.

دبیر شورای سلامت اهواز گفت: اندکی در استقبال از واکسیناسیون سالمندان به ویژه در سنین ۸۰ سال به بالا مشکلاتی وجود داشت، اما اکنون استقبال خوب است و در صورت تامین واکسن به میزان کافی، مشکلی در تزریق واکسن در اهواز وجود ندارد.

وی افزود: در حال حاضر در حال تزریق واکسن به سنین ۷۰ به بالا در خوزستان هستیم و علاوه بر بازه ۷۰ تا ۷۴ سال، کار واکسیناسیون افرادی که گروه‌های سنی قبلی نیز از واکسیناسیون باز مانده‌اند به صورت همزمان در حال انجام است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*