استقرار ۱۴ اتوبوس در تهران برای اسکان بی‌خانمان‌ها از گزند سرما

استقرار ۱۴ اتوبوس در تهران برای اسکان بی‌خانمان‌ها از گزند سرما

صدای نفتی ...مجمع یاریگران زندگی در پی‌ کاهش شدید سرما در تهران و بیم از دست رفتن جان بی‌خانمان‌هایی که بخشی از آنها، معتادان متجاهر هستند، در ۱۴ نقطه تهران، ۱۴ اتوبوس گرم قرار داد تا پناهی برای معتادان متجاهر باشد

پایگاه خبری صدای نفتی به نقل از تسنیم  ، شب‌های سرد همواره یادآور درد مزمن بی‌خانمان‌هاست؛ بیم از یخ زدن و دست و پنجه نرم کردن با مرگ کارتن خواب‌ها، کابوسی بزرگ برای آنان است. انتقال فرد بی‌خانمان به یک مکان امن از گزند یخبندان و سرما در سرمای زیر صفر و رساندن اقلام امدادی همچون پتو و لباس و غذای گرم مسئولیتی بزرگ است که اگرچه متولیانی در میان دستگاه‌های دولتی دارد اما مانع مسئولیت اجتماعی شهروندان عادی نمی‌شود.

در پی کاهش شدید سرما در تهران و بیم از دست رفتن جان هموطنان بی خانمانی که بخشی از آنها معتادان متجاهر سطح شهر هستند، مجمع خیرین زندگی با همکاری ستاد مبارزه با موادمخدر و شهرداری تهران، ۱۴ اتوبوس گرم را در ۱۴ نقطه شهر تهران از جمله میادین تجریش، شوش، امام حسین و راه آهن، خاوران، فرحزاد، یافت آباد، پل مدیریت، دروازه غار، یادگار امام و نیایش که غالبا محل تجمع و تردد معتادان متجاهر هستند، قرار داد تا پناهی برای معتادان متجاهر باشد.

در همین راستا، جلسه فوق العاده‌ای با حضور اعضای مجمع و مدیران حوزه کاهش تقاضا و توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با موادمخدر تشکیل و مقرر شد فعالیت امدادرسانی شبانه مادامی که بیم سرما و یخبندان هست، ادامه یابد و هر شب حداقل ۵۰۰ پرس غذا توزیع شود و چای گرم، پتو و لباس گرم در اختیار مراجعان قرار گیرد.

همچنین یک دستگاه اتوبوس تجهیز و مهیا شود تا بتواند خدمات تکمیلی بهداشتی و درمانی به مراجعه‌کنندگان را به صورت دائم ارائه دهد و این تجربه، با استان‌های سردسیر کشور همچون اصفهان، البرز و خراسان رضوی به اشتراک گذاشته شود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*