امیدآفرینی رسانه‌ها ضرورت امروز جامعه است/ پیشرفت‌های کشور انعکاس داده شود

امیدآفرینی رسانه‌ها ضرورت امروز جامعه است/ پیشرفت‌های کشور انعکاس داده شود

صدای نفتی ..رئیس سازمان بسیج رسانه کشور، امیدآفرینی رسانه‌ها را ضرورت امروز جامعه دانست و بر انعکاس پیشرفت‌های کشور در رسانه تأکید کرد.

پایگاه خبری صدای نفتخیز، اولین رویداد رسانه‌ای «جام امید» که با تولیدات ویژه خبری فعالان رسانه استان خوزستان در محورهای اصلی «جهاد تبیین»، «جهاد خدمت» و «جهاد امید» در بازه زمانی ۲۴ ساعته با مشارکت فعالان فضای مجازی و اصحاب رسانه در محل مجتمع ملی حفاری خوزستان در حال برگزاری است.

مرتضی کارآموزیان امروز ۱۶ آذر در آیین آغاز جام رسانه، با بیان این‌‌که امیدآفرینی رسانه ها ضرورت امروز جامعه است، اضهارداشت: ایده برگزاری جام رسانه امید به هجمه رسانه‌ای سال گذشته علیه جمهوری اسلامی ایران برمی گردد. ظرف یک سال وقایع بزرگی رخ داد. ما درگیر تروریسم جهانی رسانه شدیم و هیچ قانون جهانی برای مقابله با آن وجود نداشت.

وی ادامه داد: فتنه شهریور ۱۴۰۱ آغاز جنگ رسانه‌ای علیه ما بود جنگی که می‌توان از آن به عنوان جنگ جهانی رسانه یاد کرد. در همین راستا مسئله جهاد تبیین از سوی مقام معظم رهبری مطرح شد و آحاد مردم به ویژه اهالی رسانه به نقش آفرینی در این مسیر دعوت شدند.

رئیس سازمان بسیج رسانه گفت: در سال گذشته چهار رسانه معاند، ۲۱ هزار دروغ و شبهه را در جامعه ایجاد کردند و متأسفانه موج عظیم و گسترده‌ای از ناامیدی به جامعه تزریق شد. گروه بحران مستقر در خارج کشور بر برجسته‌نمایی و سیاه‌نمایی کشور متمرکز شد و این در حالی بود که رسانه‌های کشور بر روایت پیشرفت ها و دستاوردهای کشور در بخش‌های مختلف توجه لازم را نداشتند.

وی با اشاره به ذائقه تهدیدمحور مردم گفت: جنگ رسانه‌ای علیه ایران و ذائقه تهدید محور مخاطبین باعث شد تا با خطاهای ادراکی، پیشرفت های کشور کم رنگ نمایش داده شود.

کارآموزیان با اشاره به تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر نقش رسانه‌ها در امیدآفرینی جامعه، گفت: حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در فراز سوم سخنرانی آغاز سال ۱۴۰۲ در حرم رضوی بر امیدآفرینی تأکید جدی داشته و آن را وظیفه همه افراد جامعه به ویژه اهالی رسانه دانستند. بنابراین امیدآفرینی در حوزه رسانه بسیار مهم و ضروری به شمار می آید.

وی هدف از برگزاری رویداد رقابتی جام رسانه امید را انعکاس حداکثری پیشرفت‌های جامعه و روایتگری به شیوه صحیح برشمرد و افزود: جام رسانه امید فصل جدیدی از رویدادهای رسانه‌ای است و خوزستان به عنوان ششمین استانی است که این رویداد رسانه ای را برگزار می‌کند و تا پایان بهمن ماه سال جاری استان‌های دیگر نیز میزبان این رویداد خواهند بود.

، رقابت ۲۹ تیم رسانه‌ای از خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های خبری و مطبوعات خوزستان در قالب جام رسانه امید آغاز شد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*