انتقاد استاندار خوزستان از کم کاری فرمانداران برای مقابله با کرونا/ شادگان قرنطینه شد

انتقاد استاندار خوزستان از کم کاری فرمانداران برای مقابله با کرونا/ شادگان قرنطینه شد

گروه استان‌ها-استاندار خوزستان با انتقاد از کم کاری فرمانداری ها در مقابله با کرونا، گفت: طرح شهید سلیمانی باید تداوم داشته باشد و هر دستگاهی همکاری نکند، برخورد می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری صدای نفتی ،از اهواز؛ غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان امروز در نشست ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در محل استانداری اظهار داشت: موارد بستری در استان از ۸۵  نفر به ۲۶۰ نفر رسیده و سه برابر شده است.

وی افزود: اگر غفلت کنیم و این غفلت را ادامه دهیم که بعد از اعلام وضعیت آبی عادی انگاری صورت گرفته با پیک شدیدی مواجه خواهیم شد.  هرچند مردم خسته شده اند اما سلامت افراد از هر چیزی بالاتر است و باید جلوی عادی انگاری گرفته شود.

این مقام مسئول گفت:  شرایط فعلی نشان از این است که فرمانداران اهتمام لازم را به خرج نداده اند و تذکرات لازم را به دستگاه ها نداده اند و عادی انگاری شده است. بیماری های عفونی با یک غفلت می تواند یک افزایش انفجاری ایجاد کند و همه تلاش‌های قبلی را هدر دهد.

استاندار خوزستان با انتقاد از پیک شدید بیماری در شهرستان شادگان بیان کرد: چرا شادگان باید دچار چنین وضعیتی شود و شاخص‌های آن تا این حد پایین باشد؟ این امر نشان دهنده کم توجهی مسوولان در این زمینه است که به دنبال آن مردم هم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی سهل انگاری کردند.

وی تصریح کرد: شادگان وضعیت نامطلوبی دارد. روند شیوع و تست‌های مثبت بسیار نگران کننده است. از بهداشت شهرستان می‌خواهم گزارش دلایل این وضعیت را تهیه و ارائه کنند.

شریعتی با انتقاد از عدم کنترل کرونا در شادگان گفت: در شادگان به پیشنهاد علوم پزشکی قرنطینه منطقه‌ای اعمال می‌شود و به صورت ویژه اعمال محدودیت می‌شود. تشییع جنازه ها و ازدواج از طریق ظرفیت شیوخ و نخبگان متوقف شود.

این مقام مسئول اظهار داشت:  این شرایط قابل قبول نیست. در مورد اهمیت طرح شهید سلیمانی هم بارها صحبت شد.  ضمن تقدیر از دستگاه هایی که پشتیبانی خوبی داشتند به همه دستگاه ها هشدار داده و تاکید می‌کنم که این پشتیبانی را ادامه دهند و کم کاری در اجرای این طرح تحت هیج بهانه‌ای قابل قبول نیست.

استاندار خوزستان ادامه داد: شرایط در پارک‌ها جای نگرانی دارد و بسیار شلوغ شده است.  از مردم خواهش می‌کنیم رعایت کنند و جان عزیزان خود را به خطر نیاندازند.

وی افزود: بالاخره واکسن به تدریج در حال وارد شدن است و واکسن داخلی هم به زودی می‌رسد و خواهشمندیم مردم این چند ماه دیگر هم تحمل کنند تا ایمنی زایی ایجاد شود.

شریعتی عنوان کرد:  عمده چرخه انتقال ناشی از رفت و آمدهای خانوادگی است و ادامه این روند وضعیت را بدتر هم می‌کنند از همه مردم استان خواهش می‌کنیم معاشرت‌های خود را به صورت مجازی انجام دهند تا ان‌شاالله با شروع و تداوم واکسیناسیون روند شیوع بیماری مهار شود.

رئیس ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا خاطرنشان کرد:  وقتی در اجرای پروتکل‌ها سخت گیری لازم را نداشتیم مشخص است که روند بیماری افزایشی شود.

وی گفت: از نیروی انتظامی خواهش می‌کنم ممنوعیت تردد بعد از ۹ شب را با جدیت بیشتری اجرا کنند. محدودیت های لازم در تفرجگاه ها و پارک‌ها بویژه در ایام تعطیلی اعمال شود و در شهرهای ورودی استان سخت گیری بیشتری شود.

این مقام مسئول گفت: همچنین محدودیت‌ها در آرامستان ها دوباره برقرار شود و سازمان صمت و شهرداری ها بازارهای شلوغ را مدیریت کنند.

بیشتر بخوانید

استاندار خوزستان افزود: تالارها به دلیل عدم رعایت پروتکل‌ها در شهرستان هایی که دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اعلام کند تعطیل شود. همچنین منع تردد شبانه در همه استان با جدیت اعمال شود و اصناف تا ۹ شب امکان فعالیت دارند.

وی گفت: نمایشگاه بین المللی اهواز و میز خدمت نیز در نماز جمعه‌ها با توجه به اینکه منجر به تجمع می‌شود نباید باشد تا شرایط به وضع مناسب تری برسد. همچنین باشگاه‌های ورزشی سالنی در شهرهای زرد باید بسته شود.

نماینده عالی دولت در استان تاکید کرد: فرمانداران مسئول و پاسخگوی اجرای مصوبات هستند.  برای پیشگیری از انتشار بیماری در مراسم تشییع و خاکسپاری قبل از تحویل پیکر متوفی باید تعهدات لازم از بازماندگان اخذ شود و نظارت لازم صورت گیرد.

شریعتی بیان کرد: از صدا و سیما و رسانه ها تشکر می‌کنیم و انتظار داریم اطلاع رسانی‌ها بیش از پیش صورت گیرد تا عادی انگاری‌ها کنار گذاشته شود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*