بازگشت رنگ قرمز به نقشه کرونایی خوزستان / خیز عجیب امیکرون در استان نگران کننده است

بازگشت رنگ قرمز به نقشه کرونایی خوزستان / خیز عجیب امیکرون در استان نگران کننده است

صدای نفتی_ سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: پیک ششم کرونا در استان خوزستان بسیار جدی تر و سخت‌تر نسبت به پیک‌های گذشته در حال پیشرفت است و در کمتر از یک هفته رنگ قرمز را وارد نقشه کرونایی استان کرد.

به گزارش پایگاه خبری صدای نفتی  از اهواز ، محمد حسین سرمست امروز در نشست ستاد استانی کرونا با اعلام خبر بازگشت رنگ قرمز به نقشه کرونایی استان خوزستان، اظهار داشت: براساس آخرین وضعیت رنگ‌بندی کرونایی شهرهای استان خوزستان، آبادان اولین شهر و تنها شهر قرمز کرونایی استان در پیک جدید کرونا است.

وی افزود: براساس این نقشه ۹ شهر اهواز، امیدیه، ایذه، بهبهان، دزفول، شوش، شوشتر، کارون و مسجدسلیمان در وضعیت نارنجی و۱۵ شهر اندیمشک، آغاجاری، باغملک، بندرماهشهر، حمیدیه، خرمشهر، دشت آزادگان، رامشیر، رامهرمز، شادگان، گتوند، لالی، هفتکل، هندیجان و هویزه در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند و برهمین اساس ۲ شهر اندیکا و باوی همچنان وضعیت آبی دارند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز تصریح کرد: سرعت شیوع پیک جدید کرونا همراه با شیوع نوع جهش یافته از آن موسوم به امیکرون در استان خوزستان بسیار سریع و گسترده است و در کمتر از یک هفته رنگ قرمز را وارد نقشه کرونایی استان کرد.

وی ادامه داد: این سرعت انتشار و درگیری در پیک‌های گذشته کرونا سابقه نداشته است و می‌توان پیک جدید کرونا را بسیار سخت‌تر از پیک‌های گذشته دانست.


دکتر سرمست در خصوص میزان مراجعات روزانه به مراکز کرونایی استان نیز بیان داشت: میزان مراجعات به مراکز درمانی متأسفانه در طی یک هفته جهش بیش از ۶ برابری داشته است و در این راستا در طی ۲۴ گذشته بیش از ۶ هزار نفر به این مراکز مراجعه کرده‌اند.

وی در ادامه اذعان داشت: متأسفانه برعکس پیک‌های گذشته که کودکان میزان ابتلا کمتری را داشتند اما در این پیک ابتلای کودکان نیز برابر با سایر گروه‌های سنی است که باتوجه به عدم انجام واکسیناسیون در گروه‌های سنی زیر ۷ سال خطر اصلی پیک جدید را برای کودکان بیش از سایر گروه‌ها می‌توان دانست.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اهواز با هشدار جدی نسبت به پیک جدید کرونا، گفت: هر میزان احتیاط و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در پیک‌های گذشته باید در پیک جدید با جدیت و سخت‌تر مدنظر قرارگیری و به هیچ وجه کوچکترین علائم بیماری را نباید دست کم گرفت

وی در انتها افزود کلیه افرادی که کوچکترین علامت سرماخوردگی دارند به سرعت خود را قرنطینه کنند و از حضور در اجتماع خودداری کنند و افراد سالم نیز علاوه بر مراجعه در اسرع وقت برای دریافت دوز سوم کرونا، رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک، پرهیز از دست دادن و روبوسی، رعایت فواصل اجتماعی و سایر پروتکل‌ها را با جدیت دنبال کنند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*