با حکم دادسرای فرهنگ و رسانه “جیران” توقیف شد!

به گزارش صدای نفتی ، سریال «جیران» با شکایت حقوقی مهرداد غفار زاده و سعید خندق آبادی کارگردان وتهیه‌کننده سریال «آهوی من مارال» توقیف شد.

پایگاه خبری صدای نفتی ..اخبار فرهنگی هنری ، سریال «جیران» با شکایت حقوقی مهرداد غفار زاده و سعید خندق آبادی کارگردان وتهیه‌کننده سریال «آهوی من مارال» توقیف شد.

در پی این شکایت سیروس حمزه‌ای بازپرس شعبه ۹ بازرس دادسرای فرهنگ و رسانه تهران با صدور حکمی، دستور توقیف سریال در حال پخش «جیران» را صادر کرد. در متن این حکم آمده است :«با توجه به مطرح بودن شکایت از طرف آقای مهرداد غفارزاده (خالق طرح، فیلمنامه و سریال آهوی من مارال) و آقای سعید خندق‌آبادی (تهیه‌کننده اثر) علیه آقای حسن فتحی و آقای اسماعیل عفیفه (صاحبان طرح، فیلمنامه و سریال جیران) و شرکت فناوران ایده‌پرداز (پلتفرم فیلیمو) دایر بر مشارکت در نقض حقوق مالکیت ادبی-هنری، از طریق نشر، پخش و عرضه اثر متعلق به دیگری بدون اجازه صاحب اثر معنوی و با عنایت به ارائه و تحویل ادله و قرائن مکفی و با عنایت به وصول نظریه کارشناسی رسمی دادگستری و همچنین نظریه تکمیلی کارشناسی که حکایت از برداشت زیاد از اثر داشته، به صورتی که ادامه پخش سریال اخیرالذکر منجر به لطمه اساسی به اثر متعلق به شاکی (که تا کنون عرضه و پخش نگردیده) خواهد شد و نظر به اینکه سعی وافر در ایجاد صلح و سازش به جهت عدم تمایل و همکاری مشتکی عنهم میسر نگردید، مستند به ماده ۲۹ قانون حمایت از حقوق مولفان، مصنفان و هنرمندان مصوب ۱۱/۱۱/۱۳۴۸ مقتضی است، در جهت حمایت از بزه دیده، به محض وصول دستور قضایی نسبت به جلوگیری از نشر، پخش و عرصه اثر موسوم به «جیران» در پلتفرم‌ها به‌ویژه فیلیمو که تحت نظارت آن سازمان محترم می‌باشد، اقدام و نتیجه ظرف حداکثر ۲۴ ساعت به این بازپرسی به صورت مکتوب اعلام شود.»

براساس این حکم در صورت انتشار قسمت جدید جیران توسط فیلیمو ، فعالیت این پلتفرم هم تعلیق خواهد شد. پیش از این و زمانی که قرار بود قسمت نخست جیران پخش شود، غفار زاده و خندق آبادی شکایت خود را از طریق ساترا پیگیری کرده بودند که در نهایت این سازمان به نفع سریال «جیران »رای داد. در پی صدور این رای سریال حسن فتحی با چند هفته تاخیر پخش خود را بر بستر پلتفرم فیلیمو شروع کرد و در حال حاضر ۲۳ قسمت از آن توزیع شده است. براساس حکم دادسرای فرهنگ و رسانه قسمت بیست وچهارم این سریال روز جمعه ۳۱ تیرماه توزیع نخواهد شد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*