برای برگزاری انتخابات قانونمند و به دور از تخلف آمادگی داریم

برای برگزاری انتخابات قانونمند و به دور از تخلف آمادگی داریم

استاندار خوزستان گفت: عوامل اجرایی و نظارت در استان خوزستان آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات خوب، قانونمند و به دور از تخلف را دارند.

به گزارش خبرگزاری صدای نفتی ،از اهواز، قاسم سلیمانی‌دشتکی استاندار خوزستان در جمع خبرنگاران، اظهارکرد: مراحل انتخابات شورای شهر و روستا در استان یکی پس از دیگری طی شده است و در شهر چهار هزار و ۶۰۰ داوطلب و در روستا نیز ۱۳ هزار و ۵۰۰ نفر داوطلب داشته‌ایم که بررسی صلاحیت‌ها در چند مرحله انجام شده است، در مرحله هیات‌های اجرایی، هیات نظارت شهرستان، هیات نظارت استان و اکنون هم در مرحله هیات نظارت مرکزی در کشور است.

وی افزود: تلاش کردیم که بررسی صلاحیت‌ها با دید مثبت انجام شود که تقریبا در کشور وضع‌مان از این نظر خوب است و سعی کردیم دوستان را قانع کنیم که رد صلاحیت‌ها به خاطر افزایش میزان مشارکت و رقابت، کمتر باشد. مگر این که مراجع چهارگانه تخلفی ثبت کرده باشند و فرد احراز صلاحیت نشده باشد. در مجموع نیز تا این جای کار خوب پیش رفته ایم.

استاندار خوزستان گفت: بحث انتخابات ریاست جمهوری نیز با شورای نگهبان بود که مراحل آن نیز طی شد. اکنون هم طبق مقررات و پروتکل‌های ستاد ملی کرونا و وزارت بهداشت و درمان و علوم پزشکی تصمیم گرفتیم، جمعیت هیات‌هایی که در شهرهای قرمز جمع می‌شوند، حداکثر ۱۵ نفر باشد و در شهرهای نارنجی و زرد نیز به ترتیب ۲۰ و حدود ۳۰ نفر باشد که البته ما در استان، شهر قرمز نداریم.

وی بیان کرد: صندوق ها را به اندازه کافی افزایش دادیم و حتی اگر بازهم در مکانی نیاز به صندوق احساس شود، برای این که جمعیت به صورت متراکم نباشد و جمعیت کمتری در ساعات مختلف در حوزه‌ها حضور داشته باشند، تعداد صندوق‌ها را افزایش دادیم ضمن این که ساعت آغاز رای‌گیری نیز به جای ساعت ۸ از ساعت ۷ صبح است و در شهرهای گرمسیری مثل استان خوزستان برای تمدید تا دو ساعت در اختیار وزیر قرار دارد که در خوزستان از ۱۲ شب به بعد استفاده می‌شود. انتخابات در مرکز استان و برخی شهرهای استان، رایانه‌ای است و عوامل اجرایی و نظارت ما آمادگی کامل برای برگزاری انتخابات خوب، قانونمند و به دور از تخلف را دارند.

سلیمانی‌دشتکی تاکید کرد: برای چند روز تعطیلی پیش رو، مسافرت بین استانی به صورت مطلق ممنوع است و اجازه نمی‌دهیم که این سفرها انجام شود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*