بیش از یک تن گوشت قرمز در مسجدسلیمان معدوم شد

بیش از یک تن گوشت قرمز در مسجدسلیمان معدوم شد

صدای نفتی ..رئیس اداره دامپزشکی شهرستان مسجدسلیمان از ضبط و معدوم سازی دو راس دام سنگین مبتلا به بیماری سل به وزن بیش از یک تن در کشتارگاه دام شهرستان خبر داد.

پایگاه خبری صدای نفتی  ،هوشنگ شرفی رئیس اداره دامپزشکی شهرستان مسجدسلیمان،امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: جهت جلوگیری از ورود فرآورده‌های خام دامی ناسالم به مراکز عرضه و قصابی‌های مجاز شهرستان، نظارت بهداشتی مستمر و روزانه از دام‌های ذبح شده در کشتارگاه دام توسط کارشناسان بهداشتی دامپزشکی این اداره صورت می‌پذیرد.

وی افزود: در جریان بازرسی و بازدید کارشناسان اداره دامپزشکی از کشتارگاه دام شهرستان، دو راس دام سنگین مشکوک به بیماری شناسایی و مشاهده شد که بعد از انجام اقدامات اولیه و با رعایت مسایل بهداشتی لاشه این دام های سنگین مبتلا به بیماری سل گاوی در کوره لاشه سوز کشتارگاه معدوم شد و از ورود گوشت این دام‌ها به سفره غذایی مردم جلوگیری شد.

شرفی ادامه داد: بیماری سل یک بیماری عفونی و قابل انتقال بین انسان و حیوان و از نوع بیماری‌های خطرناک است که باتوجه به وجود عارضه‌ها در نهایت سبب مرگ ‌انسان و دام می‌شود این نوع باکتری از طرق‌های مختلف از جمله مصرف گوشت پخته نشده وارد بدن شده و انسان درگیر بیماری خواهد شد.

وی از شهروندان درخواست کرد از خرید گوشت قرمز در محل‌های نامناسب فاقد مجوز و همچنین لاشه‌های فاقد مهر بازرسی دامپزشکی به طور جد خودداری کنند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*