تغییر مدیران ناکارآمد و خسته نیاز فوری و ضروری خوزستان است/چرا عاملان وضع موجود محاکمه نمی‌شوند؟

تغییر مدیران ناکارآمد و خسته نیاز فوری و ضروری خوزستان است/چرا عاملان وضع موجود محاکمه نمی‌شوند؟

صدای نفتی ،دبیر شورای تببین مواضع بسیج دانشجویی استان خوزستان گفت:در شرایطی که همه امیدوار به تغییر در شرایط موجود کشور هستند علی رغم اقدامات امیدوارکننده آیت الله رئیسی ، گویا بازهم خوزستان از قافله تغییر عقب مانده است، تغییر مدیران ناکارآمد، خسته وغیرجهادی نیاز فوری و ضروری خوزستان است.

پایگاه خبری صدای نفتی ،از اهواز، رضا نظری دبیر شورای تببین مواضع بسیج دانشجویی استان خوزستان در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته اهواز ضمن تبریک فرا رسیدن هفته بسیج اظهار کرد:مردم حق دارند بفهمند که ریشه مشکلات تمام نشدنی استان خوزستان چیست؟

وی ادامه داد: چرخه معیوب بانک ها و مدیران ناکارآمدی که در تقابل با گفتمان مدیریت جهادی با عملکردشان از پشت به انقلاب خنجر زدند، باندهای فساد و ثروتی که خوزستان را به حیات خلوت خود تبدیل کرده اند و مثل زالو از خون مردم شکم های خود را پر می کنند گوشه ای از دلایل وضع نا به سامان خوزستان است.

نظری گفت: چرا  کسانی که در این سالها عامل وضع موجودند محاکمه نمی شود آیا نباید با ترک فعل مدیرانی که آگاهانه یا ناآگاهانه پازل دشمن را در عقب ماندگی خوزستان پر کرده اند برخورد شود؟

وی با بیان اینکه امروز میخواهم از تریبون نماز جمعه در خصوص عاملان وضع فعلی استان صحبت کنم افزود: جریانی که در سالهای گذشته نبض مدیریت استان را در دست گرفتند، زمین های استان را به یغما بردند کالای قاچاق وارد کردند، مافیای مناطق آزاد را به وجود آوردند اما امروز حاضر به پاسخگویی نیستند، جریان شومی که در استان کمتر به آن پرداخته شده است و بصورت چراغ خاموش وبا همراهی برخی از تیم های مدیریتی دانشگاه های استان در حال بازتولید خود در دانشگاه های مهم  و جذب نخبگان دانشگاهی است.

دبیر شورای تببین مواضع بسیج دانشجویی استان خوزستان تصریح کرد:در کنار همه اینها افرادی نیز هستند که در چند سال اخیر نقش اساسی بر وضع موجود استان گذاشتند ولی  کمتر مورد توجه قرار گرفته اند.صریح تر میگویم مدیرانی که در چند سال گذشته از سیاست گذاران کلان استان بودند و حاصل عملکردشان تحقیر استان و به وجود آمدن هفت تپه ها شد داستان عدم پاسخگویی ها به این نقطه ختم نمیشود  و در این میان نمی‌توان از نقش صاحب نظران سیاسی و گعده های شبانه آن ها چشم پوشید.

وی ادامه داد:همان افرادی که همواره در متن تصمیم گیری های کلان استان بوده اند، همان ها که قبله آمال و آرزوهایشان غرب است مشکلات فعلی  خوزستان را رقم زده‌اند. جریان پشت پرده سیاست را میگویم که وضعیت استان را به وضع نامطلوب کشانده اند و برخی عناصر آن ها در دانشگاه های موثر استان با ژست حق به جانب استعفا داده اند تا فرار رو به جلو کرده باشند.

نظری گفت:لیبرال سرمایه داری غرب خواستگاه این افراد می باشد آمالی که هشت سال کشور را به بیراهه برد، پابرهنگان را نادیده گرفت و مستضعفان را در زیر شعارهای فریبنده سازش و مذاکره له کرد و از هیچکس، تاکید میکنم هیچکس صدایی بر نمی آید.

وی ادامه داد: در شرایطی که همه امیدوار به تغییر در شرایط موجود کشور هستند علی رغم اقدامات امیدوارکننده آیت الله رئیسی ، گویا بازهم خوزستان از قافله تغییر عقب مانده است، تغییر مدیران ناکارآمد، خسته وغیرجهادی  نیاز فوری و ضروری خوزستان است،  موتور محرکه تغییر در وضع موجود استان، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی هستند که این روزها روحی در کالبد ندارند و با رهاشدگی عجیبی مواجه شدند، برای نمونه وضعیت دانشگاه مادر استان که سال ها مرکز تولید علم و حرکت تخصصی خوزستان بوده وخیم تر از گذشته است و علی رغم استعفای سیاسی مدیران آن همچنان شاهد بی توجهی وزیر محترم علوم و سایر نهادهای تصمیم گیر هستیم.

دبیر شورای تببین مواضع بسیج دانشجویی استان خوزستان  با بیان اینکه از منظر جنبش دانشجویی ویژه بودن به عملکرد جهادی است نه به القاب و عناوین پر طمطراق است گفت:از دیگر مسائلی که تاثیر جدی در به وجود امدن مشکلات امروز برای مردم شده است، عدم پاسخگویی و شفافیت است شفافیت حلقه  مفقوده ی سیستم مدیریت نه تنها استان بلکه کشور است اما هنوز صاحبان زر و زور و تزویر به شدت از شفافیت و پاسخگوی هراسانند. برای ما سوال است دلایل اقایانی که تمام قد در مخالفت با قانون شفافیت آرای نمایندگان مجلس ایستاده اند چیست؟

وی ادامه داد:برای ما واضح است اگر مجلس شفاف شود، تمام امور شفاف خواهد شد و گلوگاه این مسئله مجلس است و خود مجلسی که با این شعار رای آورد در مقابل این مهم ایستاده است. آقایان مسئول، پاسخگو نیستید که از حضور در دانشگاه ها به شدت اجتناب می‌کنید و با برگزاری جلسات در پشت در های بسته سعی در توجیه عدم پاسخگویی خود دارید.
نظری گفت: البته در همین تریبون تشکر میکنم از نماینده محترم ولی فقیه در استان حاج آقا موسوی فر  که یک تنه نماد پاسخگویی مسئولین جمهوری اسلامی در دانشگاه های استان شده اند و با حضور و ارتباط مستمر با دانشگاهیان این خلا را پر کرده اند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*