تلاش برای ثبت ملی ۳۰ اثر میراث ‌فرهنگی و صنعتی مسجدسلیمان

تلاش برای ثبت ملی ۳۰ اثر میراث ‌فرهنگی و صنعتی مسجدسلیمان

پایگاه خبری صدای نفتی  ، سرپرست اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مسجدسلیمان از تدوین پرونده ۳۰ اثر میراث‌ فرهنگی و صنعتی در بخش باستان‌شناسی مسجدسلیمان برای ثبت در فهرست آثار ملی کشور خبر داد. ایوب سلطانی، گفت: پس از مطالعه بر روی ۳۰ اثر میراث فرهنگی و صنعتی مسجدسلیمان کار پرونده‌سازی آن‌ها برای ثبت در […]

پایگاه خبری صدای نفتی  ، سرپرست اداره میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی مسجدسلیمان از تدوین پرونده ۳۰ اثر میراث‌ فرهنگی و صنعتی در بخش باستان‌شناسی مسجدسلیمان برای ثبت در فهرست آثار ملی کشور خبر داد.

ایوب سلطانی، گفت: پس از مطالعه بر روی ۳۰ اثر میراث فرهنگی و صنعتی مسجدسلیمان کار پرونده‌سازی آن‌ها برای ثبت در فهرست آثار ملی آغاز شد.

وی بیان کرد: آثاری که از نظر ویژگی‌های تاریخی، صنعتی و فرهنگی شناسایی شده‌اند با ثبت در فهرست آثار ملی برابر ضوابط قانونی مورد حفاظت بهتری قرار می‌گیرند.

سرپرست اداره میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی مسجدسلیمان خاطرنشان کرد: این اقدام توسط علاقه‌مندان میراث‌ فرهنگی و انجمن دوستداران میراث جاویدان مسجدسلیمان به صورت خودجوش و داوطلبانه انجام شد.

سلطانی معتقد است: مهم‌ترین اقدام برای حفاظت و صیانت هر چه بهتر از میراث ‌فرهنگی و صنعتی مسجدسلیمان ثبت آن‌ها در فهرست آثار ملی است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*