ثبت رکورد جدید در حفاری میادین مشترک غرب کارون ثبت رکورد جدید در حفاری میادین مشترک غرب کارون

ثبت رکورد جدید در حفاری میادین مشترک غرب کارون ثبت رکورد جدید در حفاری میادین مشترک غرب کارون

صدای نفتی - مجری طرح توسعه میدان نفتی آزادگان جنوبی از عملیات حفاری و تکمیل چاه ۱۹۰ آزادگان جنوبی طی ۷۶ روز خبر داد و گفت: حفاری باید در ۸۸ روز به عمق ۲۷۵۰ متر می‌رسید که با کاهش ۱۲ روزه زمان حفاری، رکورد جدیدی در میادین غرب کارون ثبت شد.

به گزارش صدا ی نفتی از شرکت مهندسی و توسعه نفت، اسمعیل باقری با تاکید بر اینکه حفاری چاه ۱۹۰ میدان آزادگان جنوبی که از چاه‌های سروکی است، افزود: باید طبق برنامه پیش بینی شده ظرف مدت ۸۸ روز با عمق ۲۷۵۰ متر MD به اتمام می‌رسید که با همت کارشناسان شرکت متن در کنار تلاش بی وقفه حفارمردان شرکت حفاری تدبیر، با ۱۲ روز جلوافتادگی از برنامه، طی ۷۶ روز، رکورد جدیدی را در میادین غرب کارون ثبت کردند.

مجری طرح آزادگان جنوبی با اشاره به تکمیل چاه یاد شده توسط دستگاه استیجاری ۲۰۱ شرکت عملیات اکتشاف گفت: این دکل حفاری در حال جابه جایی به پد ۶۴ برای شروع عملیات حفاری جدید است.

،میدان نفتی آزادگان جنوبی در مجاورت مرز عراق، واقع در ۸۰ کیلومتری جنوب غرب اهواز، بین دو میدان نفتی یادآوران و آزادگان شمالی قرار دارد که ظرفیت برداشت از آن در فاز دوم توسعه با سرمایه گذاری داخلی و با بکارگیری ظرفیت پیمانکاران ایرانی بطور چشمگیری افزایش خواهد یافت.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*