جوان ۲۰ ساله مالک ۱۵۳ خانه خالی در کشور است

جوان ۲۰ ساله مالک ۱۵۳ خانه خالی در کشور است

صدای نفتی ...شاهین مستوفی معاون حسابرسی سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه در اشخاص حقیقی یک فرد ۲۰ ساله ۱۵۳ واحد مسکونی خالی دارد، گفت:۶ شخص حقوقی طبق اطلاعات ارسالی جزو خانه‌های خالی هستند که طبق بررسی‌های صورت گرفته ۵ بانک دارای بیشترین و احد مسکونی خالی هستند که نخستین بانک ۸ هزار واحد، بانک دوم دو هزار ۶۰۰ واحد، بانک سوم ۵۸۳ واحد، بانک چهارم ۲۷۸ و بانک پنجم ۱۸۱ واحد خالی دارند همچنین شرکت بعدی یعنی بیمه ۱۷۸ خانه خالی دارد.

پایگاه خبری صدای نفتی ،شاهین مستوفی معاون حسابرسی سازمان امور مالیاتی کشور با بیان اینکه در اشخاص حقیقی یک فرد ۲۰ ساله ۱۵۳ واحد مسکونی خالی دارد، گفت:۶ شخص حقوقی طبق اطلاعات ارسالی جزو خانه‌های خالی هستند که طبق بررسی‌های صورت گرفته ۵ بانک دارای بیشترین و احد مسکونی خالی هستند که نخستین بانک ۸ هزار واحد، بانک دوم دو هزار ۶۰۰ واحد، بانک سوم ۵۸۳ واحد، بانک چهارم ۲۷۸ و بانک پنجم ۱۸۱ واحد خالی دارند همچنین شرکت بعدی یعنی بیمه ۱۷۸ خانه خالی دارد.
جوان ۲۰ ساله مالک ۱۵۳ خانه خالی در کشور است

در ایران، مالیات بر خانه‌های خالی به عنوان یکی از سیاست‌های دولت برای تنظیم بازار مسکن و کاهش تعداد خانه‌های خالی و بی‌استفاده در شهرها، اجرا می‌شود. بر اساس این سیاست، مالکان خانه‌های خالی موظف به پرداخت مالیاتی هستند که مبلغ آن بر اساس متراژ واحد مسکونی خالی و نرخ مالیات تعیین می‌شود. این مالیات در سال‌های اخیر افزایش یافته است و در صورت عدم پرداخت، جریمه هایی برای مالکان خانه‌های خالی تعیین شده است. با اجرای این سیاست، امیدواریم که تعداد خانه‌های خالی کاهش یابد و بازار مسکن بهبود یابد.

امروز میز اقتصاد به بررسی آخرین وضعیت خانه‌های خالی با حضور شاهین مستوفی مدیرکل حسابرسی سازمان امور مالیاتی پرداخت.

در این برنامه ابوالفضل نوروزی سرپرست دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: با همکاری تمامی دستگاه‌ها و طبق پایش‌های صورت گرفته در ۶ ماه اخیر ۱۸۲ هزار واحد مسکونی که خالی بود به بازار مسکن عرضه شده است.

او گفت: مالیات از خانه‌های خالی از سال ۵۲ مطرح بود، اما عملا طی یک سال گذشته ۱۸۲ هزار واحد خانه خالی شناسایی شد و این کاهش قیمت یک بخشی ناظر به عرضه بود.

نوروزی بیان کرد: حدود ۴۰۰ میلیون رکورد از مالکیت و موجودیت املاک در کشور انجام شده و با توجه به مفاد قانونی ۵۷۰ هزار خانه خالی شناسایی شد که عموماً مالکان آن بالای ۲ خانه خالی داشته‌اند که تا سال ۱۴۰۰ شناسایی شده بود

او افزود: ‌تا به امروز حدود ۱۸ هزار خانه خالی را به سازمان مالیاتی معرفی کرده‌ایم.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*