خوزستان به هشدار رسید؛ لبریز شدن بیمارستان‌ها از بیماران

خوزستان به هشدار رسید؛ لبریز شدن بیمارستان‌ها از بیماران

صدای نفتی ..حبیب حی‌بر گفت: روند بیماری، بستری و فوت ناشی از کرونا در خوزستان رو به افزایش است لذا رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و ماسک زدن بیش از گذشته باید جدی گرفته شود.

 

پایگاه  خبری صدای  نفتی  .حبیب حی‌بر گفت: روند بیماری، بستری و فوت ناشی از کرونا در خوزستان رو به افزایش است لذا رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی و ماسک زدن بیش از گذشته باید جدی گرفته شود.

به گزارش صدای نفتی ، وی افزود: از تعداد ۱۲۳ تخت ویژه اختصاص داده شده به بیماران کرونایی در بیمارستان های خوزستان برای بزرگسالان، حدود ۶۹ درصد آنها اشغال شده است .

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز گفت: همچنین از تعداد کل ۳۶۵ تخت عادی اختصاص داده شده به بیماران کرونایی در بیمارستان‌های خوزستان، ۵۸ درصد آنها اشغال شده است.

وی ادامه داد: حدود ۵۴ درصد ظرفیت تخت‌های عادی و ۷۷ درصد ظرفیت تخت‌های ویژه اختصاص داده شده به کودکان مبتلا به کرونا در بیمارستان ابوذر اهواز تکمیل شده است‌.

 

حی بر گفت: در هفته گذشته ۳۴ هزار و ۴۸۳ نفر در رابطه با کرونا به بیمارستان‌های خوزستان مراجعه کردند در حالی که این آمار در هفته قبل از آن، ۲۷ هزار و ۷۱۸ مورد بود.

وی افزود: موارد بستری کرونایی در هفته گذشته ۶۰۷ مورد بود در حالی که این آمار در هفته قبل از آن ۴۹۵ مورد بود که یک هشدار جدی، و نشان از افزایش موارد بستری در خوزستان دارد.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز بیان کرد:هفته گذشته ۲۰ مورد فوت کرونایی در خوزستان داشتیم که این آمار در هفته پیش از آن ۱۳ مورد بود. همچنین در هفته گذشته ۳۵ بیمار اینتوبه‌ای در استان داشتیم در حالیکه این رقم در هفته پیش از آن ۱۸ مورد بود.

هم اکنون چهار شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز، چهار شهرستان نارنجی، ۱۴ شهرستان زرد و بقیه نقاط استان آبی کرونایی هستند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*