خوزستان میزبان جشنواره بین‌المللی شعر عربی شد/ دعوت استاندار خوزستان از نخبگان

خوزستان میزبان جشنواره بین‌المللی شعر عربی شد/ دعوت استاندار خوزستان از نخبگان

صدای نفتی ..استاندار خوزستان با بیان اینکه اصل انقلاب ما براساس مسائل فرهنگی بود؛ گفت: حل مشکلات استان باید از مجرای فرهنگی باشد و نخبگان استان به کمک بیایند تا این گام برداشته شود.

پایگاه خبری صدای نفتی  ، به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی استانداری خوزستان، آیین رونمایی از پوستر سیزدهمین دوره جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به زبان عربی امروز  با حضور علی اکبر حسینی محراب، استاندار خوزستان برگزار شد.

استاندار خوزستان در این آیین با بیان اینکه اصل انقلاب ما براساس مسائل فرهنگی بود؛ اظهار داشت: حل مشکلات استان باید از مجرای فرهنگی باشد و نخبگان استان به کمک بیایند تا این گام برداشته شود.

محراب حسینی با بیان اینکه خود را سرباز فرهنگی استان می‌دانیم و در این مسیر گام برمی‌داریم؛ بیان داشت: بسته های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و… به جایی نخواهد رسید جز اینکه با فرهنگ همراه باشند.

وی با اشاره به برگزاری جشنواره شعر رضوی در استان خوزستان عنوان داشت:همه خادم امام رضا (ع) هستیم و خاک پای زائران علی بن موسی الرضا(ع) را توتیای چشم می‌کنیم.

استاندار خوزستان با بیان اینکه خود و مردم خوزستان را امام رضایی (ع) می دانیم؛ افزود: مفتخریم که ورود امام رضا (ع) از اهواز بوده است؛ خود و مردم خوزستان را امام رضایی (ع) می دانیم.

حسینی محراب با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته علمی در زمینه تاریخ اسلام و تشیع ادامه داد: فعالیت های انجام شده پژوهشی و تحقیقاتی علما در اختیار نسل جوان قرار گیرد؛ همچنین نقش اهواز در تاریخ اسلام و تشیع مورد مطالعه واقع شود.

وی ابراز داشت: زمانی که امام معصوم در جایی قدم می‌گذارد این مسیر عرض خدا محسوب می شود؛ بی دلیل نیست که اهواز از سوی امام رضا(ع) انتخاب شد.

استاندار خوزستان شعر عربی را امری وحدت‌بخش میان شیعیان دانست و گفت: شعر عربی امر وحدت بخش میان شیعیان سرزمین ما و سایر مناطق است.اگر سردار سلیمانی در عراق پیش‌تر از سرداران آن‌ها می‌جنگند؛ ریشه اش در مکتب بالنده تشیع است.

استاندار خوزستان با بیان اینکه شعر عربی می‌تواند پیروزی حق بر باطل را رقم بزند؛ اظهار داشت: هر صدایی که بتواند این وحدت و یکپارچگی را بیشتر کند، مورد حمایت نخبگان خواهد بود.

همچنین عبدالرضا سیفی، معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان بیان داشت: هر چیزی که در کشور به آن می‌پردازیم؛ عطر و شمیم امام هشتم در آن نهفته است.

معاون سیاسی و اجتماعی استانداری خوزستان در پایان عنوان داشت: خوزستان استانی فرهنگی است، اگر بتوانیم از این ظرفیت‌ها و محتوای غنی فرهنگی استفاده کنیم ضمن ایجاد وحدت در جامعه سبب تعالی استان در کشور خواهد شد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*