در انتظار تقابل پر تنش پرسپولیس و استقلال بدون VAR

در انتظار تقابل پر تنش پرسپولیس و استقلال بدون VAR

صدای نفتی ..لیگ ایران نیاز ضروری به VAR دارد و البته با گذشت چند سال از حضور این فناوری در جهان، قرار نیست پای آن به ایران باز شود.

پایگاه خبری صدای نفتی ، در شرایطی که قریب به اتفاق لیگ‌های دنیا، از معتبر بگیرید تا معمولی و سطح پایین، مجهز به سیستم کمک داور ویدیویی هستند، در ایران این تجهیزات را نداریم و مشخص هم نیست چه زمانی VAR وارد فوتبال ما خواهد شد.

در دو هفته اخیر اما نمونه‌هایی از اشتباهات عجیب و غریب را در لیگ برتر دیده‌ایم. بازی آلومینیوم مقابل پیکان در هفته قبل که فاجعه‌ای بزرگ رقم خورد و گل سالم شاگردان مجتبی حسینی مردود اعلام شد. این هفته هم در بازی آلومینیوم برابر نفت‌ آبادان یک اتفاق منفی دیگر رقم خورد. داور یک پنالتی به سود آلومینیوم اعلام کرد اما ناظر بازی خیلی زود با خداداد افشاریان، رئیس کمیته داوران که روی سکوها حضور داشت تماس گرفت و او به درستی تأکید کرد که خطایی رخ نداده و نباید پنالتی به سود آلومینیوم گرفته شود. هر چند افشاریان زیر بار این مسأله نرفت اما خیلی‌ها می‌گویند با او تماسی برقرار شده و رئیس کمیته داوران اعتقاد داشته که شبیه‌سازی شده است.

تماس با افشاریان اما حرف و حدیث‌های بسیاری به راه انداخت. با اینکه تصمیم او صحیح بود و جلوی یک اشتباه بزرگ را گرفت اما نوع دریافت استعلام از آقای رئیس یا هر فرد دیگری طوری بود که شاید نمونه‌اش را هرگز ندیده بودیم و در آینده هم نخواهیم دید. حالا اما دربی تهران در پیش است و پنجشنبه استقلال و پرسپولیس باید در ورزشگاه آزادی به مصاف هم بروند؛ دیداری که همیشه حساس و پرتنش بوده و اتفاقات پرشمار داوری را در خود جای داده. با توجه به نبود VAR و البته اتفاقاتی که در هفته‌های اخیر رخ داده، باید انتظار یک بازی سرشار از اعتراض و پرموضوع در بحث داوری را شاهد باشیم.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*