رونمایی کتاب طبیب بزرگ بختیاری در اهواز

رونمایی کتاب طبیب بزرگ بختیاری در اهواز

به گزارش پایگاه خبری صدای نفتی   آیین رونمایی از کتاب زندگینامه حکیم حاج حسن آقا به همت انجمن مهریاد خوزستان برگزار شد. حکیم حسن آقا حاتمی چهره‌ای شناخته شده در خوزستان است؛ تخصص وی در اکثر بیماری‌های صعب العلاج وی را به شهرت جهانی رسانده بود. این حکیم توانا که زندگی خود را وقف […]

به گزارش پایگاه خبری صدای نفتی   آیین رونمایی از کتاب زندگینامه حکیم حاج حسن آقا به همت انجمن مهریاد خوزستان برگزار شد.

حکیم حسن آقا حاتمی چهره‌ای شناخته شده در خوزستان است؛ تخصص وی در اکثر بیماری‌های صعب العلاج وی را به شهرت جهانی رسانده بود. این حکیم توانا که زندگی خود را وقف درمان بیماران کرده بود در مسجدسلیمان و اندیکا بیماری‌های صعب العلاج را درمان می‌کرد.

وی در زمان جنگ تحمیلی بیمارانی را که دچار شکستگی دست و پا بودند در بیمارستان ۲۲ بهمن به صورت تخته بندی (آتل) مداوا می‌کرد ، همچنین با استفاده از انواع گیاهان و بعضا شوک درمانی بیماران را درمان می‌کرد.

عضو هیات مدیره انجمن طب سنتی خوزستان در این آیین با تاکید بر ثبت تاریخ و علوم شفاهی به خصوص روش‌های طب سنتی گفت: در خوزستان اقدام منسجمی در زمینه ثبت طب سنتی و ثبت تاریخ این علم صورت نگرفته است.

یعقوب زلکی قربان‌پور افزود: در دوران گذشته علم و طب سنتی و استفاده از گیاهان دارویی به حدی رواج داشت که هیچ فردی از استان و شهری در کشور برای درمان به استان دیگری جز در موارد خاص نیاز نداشت.

زلکی قربان‌پور با اشاره به ذکر نام حکیم حاج حسن آقا حاتمی در کتاب محققان آمریکایی به عنوان یک طبیب سنتی زبده و ماهر گفت: بسیاری حاج حسن آقا حاتمی را به عنوان یک درمانگر می‌شناسند، ولی شخصیت غیر طب سنتی وی نیز در میان مردم شهره و مورد پسند بود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*