سوء قصد به جان شینزو آبه

سوء قصد به جان شینزو آبه

پایگاه خبری صدای نفتی  .به نقل از ایسنا ..خبرگزاری دولتی ژاپن امروز (جمعه) از تیراندازی به سوی شینزو آبه، نخست وزیر سابق این کشور و انتقال وی به بیمارستان خبر داد. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری NHK، شینزو آبه، نخست وزیر سابق ژاپن حین ایراد سخنرانی در شهر “نارا” در غرب این کشور […]

پایگاه خبری صدای نفتی  .به نقل از ایسنا ..خبرگزاری دولتی ژاپن امروز (جمعه) از تیراندازی به سوی شینزو آبه، نخست وزیر سابق این کشور و انتقال وی به بیمارستان خبر داد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری NHK، شینزو آبه، نخست وزیر سابق ژاپن حین ایراد سخنرانی در شهر “نارا” در غرب این کشور هدف تیراندازی قرار گرفت و با خونریزی زیاد به بیمارستان منتقل شده است.

این خبرگزاری همچنین گزارش کرد، صدایی شبیه به تیراندازی در زمان سخنرانی شنیده شد و یک مظنون مرد در صحنه تیراندازی بازداشت شده است.

خبرنگار این خبرگزاری همچنین در صحنه وقوع تیراندازی گزارش کرد که صدای دو شلیک گلوله را در جریان این سخنرانی شنیده است.

خبرگزاری کیودو نیز گزارش کرد نخست وزیر سابق ژاپن هوشیار نیست و به نظر می‌رسد دچار ایست قلبی شده باشد.

این خبرگزاری همچنین گزارش داد، شینزو آبه توسط یک مرد ناشناس هدف شلیک گلوله قرار گرفته و با وجود انتقال به بیمارستان نشانه‌ای از حیات در او دیده نمی‌شود.

برخی از رسانه‌های ژاپن نیز از قول ماموران اجرای قانون و منابع دولتی گزارش کردند که آبه از ناحیه پشت هدف تیراندازی قرار گرفته و پزشکان پس از این تیراندازی او را ماساژ قلبی دادند.

برخی دیگر از رسانه‌ها نیز گزارش کردند که نخست وزیر سابق از ناحیه گردن دچار خونریزی شده است.

بر اساس گزارش‌ها فرد ضارب از پرسنل سابق نیروی دریایی ژاپن است و با سلاحی دستی به آبه شلیک کرده است.

سوء قصد به جان شینزو آبه

فومیو کیشیدا، نخست وزیر کنونی ژاپن نیز کارزار انتخاباتی خود را پس از این تیراندازی تعلیق و به توکیو برگشت.

رام امانوئل، سفیر آمریکا نیز گفته که بابت این سوءقصد به جان نخست وزیر سابق ژاپن شوکه شده و افزود: مردم و دولت ایالات متحده برای بهبود آبه دعا می‌کنند.

میخائیل گالوزین، سفیر روسیه در ژاپن نیز سوءقصد به جان آبه را حمله‌ای وحشیانه دانست و افزود: ما برای سلامتی نخست وزیر سابق ژاپن دعا می‌کنیم. ما قویا این حمله وحشیانه و سوءقصد به جان نخست وزیر سابق ژاپن را محکوم می‌کنیم.

شینزو آبه ۶۷ ساله دو دور نخست وزیر ژاپن بود؛ یکی از سال ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۷ و بار دوم از سال ۲۰۱۲ تا ۲۰۲۰. وی دارای طولانی‌ترین دوره نخست وزیری در تاریخ ژاپن بوده است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*