سیر نزولی شیوع کرونا در کشور

سیر نزولی شیوع کرونا در کشور

وزیر بهداشت با بیان اینکه دورهمی‌های خانوادگی دلیل 65 درصد ابتلاها به بیماری کرونا است گفت: خوش گذرانی یلدا را به اندوهی طولانی تبدیل نکنیم.

به گزارش صدای نفتی به  نقل ازفارس، سعید نمکی وزیر بهداشت در تشریح آخرین وضعیت شیوع کرونا در کشور توضیح داد: نقشه سرزمین ما زمانی گُر گرفته بیماری بود، امروز خوشبختانه آتش سرخ التهاب به سمت نارنجی و زرد پیش می‌رود.
وی با بیان اینکه نقشه وضعیت شهرها شنبه‌ها بروز رسانی می‌شود اظهار داشت:پیش بینی می‌شود لکه‌های قرمز در بروزرسانی زوهای آتی به سمت نانجی شدن پیش برود، این فراز و فرودی که در وضعیت بیماری ملاحظه می‌کنیم به شدت نزول پیدا کرده است.

وزیر بهداشت افزود: امروز به صورت آنلاین می‌توانیم وضعیت شهرها را رصد کنیم، به طور مثال در استان کرمان برخی مناطق قرمز هستند که ما می‌توانیم به صورت برخط مرور کنیم. دوستان ما در بسیج، هلال احمر، ناجا و صدا و سیما و همکاران ما در شبکه بهداشتی و درمانی همه در کنار هم توانستند سیر صعودی منحنی را مهار کنند.

وزیر بهداشت هشدار داد: تقاضا دارم مردم موضوع را جدی بگیرند و به روزهای بیخیالی گذشته برنگردند به دلیل اینکه این غول خفته بیدار می‌شود و مارا لگدمال می‌کند، گزارش‌ها از کشورهای اروپایی نشان می‌دهد ویروس درحال جهش یافتن است و ما نباید برای ایام خوش و گذارن به دام روزهای سخت بیفتیم، ما نگران شب یلداییم و مردم بدانند بیش از ۶۵ درصد ابتلاهای گزارش شده به دلیل گردهمایی خانوادگی است و نگذاریم گذر شب یلدا برای کوتاه کردن این شب طولانی زمستان به اندوه طولانی تبدیل شود و مدت‌ها سیاه پوش عزیزان شویم.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*