عدم آگاهی و تسلط کافی به قانون، عامل بروز بسیاری از تخلفات در آموزش و پرورش است

عدم آگاهی و تسلط کافی به قانون، عامل بروز بسیاری از تخلفات در آموزش و پرورش است

صدای نفتی ...مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه: عدم آگاهی و تسلط کافی به قانون، عامل بروز بسیاری از تخلفات در آموزش و پرورش است

پایگاه خبری صدای نفتی ،به نقل از اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان‌کرمانشاه، نشست تخصصی قطب چهارکشوری استان های(ایلام،بوشهر،چهارمحال بختیاری،خوزستان،هرمزگان) هیات های رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان آموزش و پرورش، با حضور نماینده وزیر، مدیرکل دفتر هماهنگی هیات رسیدگی به تخلفات اداری‌کارمندان، به میزبانی کرمانشاه آغاز به‌کارکرد.

سلمان محمدی مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمانشاه، صبح سه‌شنبه، هجدهم مهرماه جاری در نشست تخصصی اعضای دفتر هماهنگی و هیات‌های بدوی و تجدید نظر رسیدگی به تخلفات اداری کارمندان آموزش و پرورش استان کرمانشاه که در مرکز خانه معلم شماره یک کرمانشاه برگزار شد، گفت: به تبعیت از وزارت آموزش و پرورش دولت سیزدهم، نقشه راه، سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است.

وی افزود: برای دستیابی به این اهداف یک راهبرد اصلی برای خود انتخاب کرده‌ایم که اتحاد و انسجام درون سازمانی و یک تعامل و همکاری برون سازمانی است و انتظار می‌رود همه از آن پیروی و آن را رعایت کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش تصریح کرد: مهم‌ترین ویژگی آموزش و پرورش استان‌کرمانشاه اتحاد و انسجام بین مجموعه و تعامل و همکاری برون سازمانی است و اصلی‌ترین سرمایه هر سازمانی نیروهای انسانی آن است.

محمدی در ادامه گفت: یکی از وظایف مسئولین سازمان صیانت از نیروی اداری است و برای اینکه به صیانت از نیروی انسانی برسیم باید هدف سازمان مبتنی بر این باشد که از وقوع تخلف و جرم پیشگیری کنیم.

محمدی گفت: درصدی از تخلفات که در آموزش و پرورش اتفاق می افتد به علت ناآگاهی و عدم تسلط به قانون است لذا باید بزرگترین سرمایه‌های سازمان را آموزش داده و آگاه‌سازی کنیم.

دبیر شورای آموزش و پرورش استان خاطرنشان کرد: در دستگاه تعلیم و تربیت کرمانشاه جهت ارتقا، اگاهی بخشی و توانمند سازی همکاران اداری و آموزشی در سطوح مختلف به صورت حضوری کارگاه های آموزشی و کیفیت بخشی مقررات امور اداری برگزار کرده‌ایم.

محمدی در پایان این نشست تأکید کرد: اگر تخلفی به وقوع پیوسته به دلیل عدم آگاهی و تسلط به قانون است در صورتی که از آن اطلاع و به آن علم داشته باشیم قانون را به درستی اجرا می‌کنیم و زمانی که به‌صورت عمدی یا سهوی تخلفی شکل گیرد نیاز است که برخوردی جدی و برابر مقررات سازمانی صورت گیرد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*