عربستان از بروز نقص فنی در تاسیسات نفتی آرامکو در مرز یمن خبر داد

عربستان از بروز نقص فنی در تاسیسات نفتی آرامکو در مرز یمن خبر داد

شرکت نفتی «آرامکو» چهارشنبه شب از بروز نقص فنی در یکی از ایستگاه‌های توزیع فرآورده‌های نفتی در شهر "جازان" در مرز با یمن خبر داد.

شرکت نفتی «آرامکو» چهارشنبه شب از بروز نقص فنی در یکی از ایستگاه‌های توزیع فرآورده‌های نفتی در شهر “جازان” در مرز با یمن خبر داد.

به گزارش صدای نفتی به نقل از خبرگزاری رسمی عربستان؛ واس، شرکت نفتی آرامکو در این باره اعلام کرد که در نتیجه این نقص فنی، شماری از جایگاه‌های سوخت با کمبود برخی از فرآورده‌های نفتی مواجه شده است.

آرامکو اعلام کرد که تیم فنی آن برای رفع این مشکل وارد عمل شده تا تامین فرآورده های نفتی منطقه جازان در جنوب عربستان، در سریعترین زمان ممکن صورت بگیرد.

با این که شرکت آرامکو به عامل بروز خرابی در تاسیسات نفتی جازان هیچ اشاره‌ای نکرده است، اما بسیاری از تحلیلگران آن را نتیجه حملات موشکی وپهپادی انصارالله می‌دانند.

هفته پیش تاسیسات نفتی آرامکو در بندر جده عربستان با موشک هدایت شونده «قدس ۲» هدف حمله قرار گرفت و ارتش و کمیته‌های مردمی یمن مسؤولیت آن را بر عهده گرفتند.

یحیی سریع سخنگوی نیروهای مسلح یمن بامداد ۳ آذر اعلام کرد که یگان موشکی ارتش موفق شد با استفاده از موشک قدس ۲ ایستگاه توزیع نفت شرکت نفتی آرامکو عربستان را در بندر جده هدف قرار دهد.

وی تصریح کرد که این حمله در پاسخ به ادامه تجاوز و محاصره یمن و نیز وعده نیروهای مسلح مبنی بر انجام عملیات گسترده در عمق خاک عربستان انجام شد.

نیروهای مردمی یمن پس از مسلح شدن به پهپادهای نظامی، دومین مرحله از سیاست بازدارنده خود را آغاز کردند و طی آن در اواخر اردیبهشت ۹۸ تاسیسات نفتی شهر “ینبع” در جنوب غرب عربستان در ساحل دریای سرخ در فاصله چند صد کیلومتری یمن و در ۲۶ مرداد سال گذشته با ۱۰ پهپاد میدان و پالایشگاه نفتی الشیبه شرکت ملی نفت عربستان آرامکو و بالاخره با ۱۰پهپاد میدان های نفتی بقیق و خریص و پالایشگاه های آرامکو در استان الشرقیه عربستان را شهریورماه همان سال مورد هدف قرار دادند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*