فرمانداران از برگزاری تجمع و مراسم جلوگیری نمایند/فرماندار در انتخاب مدیران مستقل عمل کند

فرمانداران از برگزاری تجمع و مراسم جلوگیری نمایند/فرماندار در انتخاب مدیران مستقل عمل کند

استاندار خوزستان گفت: از فرمانداران شهرستان ها انتظار داریم به صورت جدی با این تخلف ها و مراسم مقابله نمایند البته قبل از توسل به نیروی سلبی نسبت به توجیه صاحبان مجالس توجه ویژه داشته باشند.

به گزارش  پایگاه خبری صدای نفتی ،از اهواز، قاسم سلیمانی دشتکی در نشست با فرمانداران استان که با حضور معاونین استانداری برگزار شد، اظهار کرد: برخی از سنت ها و آداب و رسوم ارزشمند رایج در فرهنگ ما با شرایط پاندمی کرونا سازگاری ندارد و ما باید خود را با آن وفق دهیم و این ویروس خود را با ما وفق نمی‌دهد‌.

او گفت:  متاسفانه برگزاری مراسم شلوغ شادی و عزا در خوزستان موجب تشدید و گسترش روند شروع کرونا شده است.

استاندار خوزستان افزود: از فرمانداران شهرستان ها انتظار داریم به صورت جدی با این تخلف ها و مراسم مقابله نمایند البته قبل از توسل به نیروی سلبی نسبت به توجیه صاحبان مجالس توجه ویژه داشته باشند چرا که با برگزاری یک مراسم عزاداری و یا جشن به قیمت چندین مراسم عزا و مرگ و میر عزیزان ما خواهد بود و هیچ کس راضی به این پرداخت این بهای گزاف و دردناک نخواهد شد.

نماینده عالی دولت در خوزستان با اشاره به انتخابات ۱۴۰۰ بیان کرد: فرمانداران به عنوان مجریان اصلی انتخابات باید نسبت به رعایت اصل بی طرفی، سلامت و شفافیت انتخابات اهتمام داشته و هر جایی که هیات های اجرایی متناسب با این ملاک ها انتخاب نشده باشند، نسبت به اصلاح ترکیب انتخاب شده مبادرت ورزند.

سلیمانی دشتکی اضافه کرد: از فرمانداران می خواهم با همه مقامات عالی شهرستان همچون ایمه جمعه، نمایندگان مجلس، فرماندهان نیروهای مسلح و روسای دادگستری شهرستان ها تعامل سازنده داشته باشند.

استاندار خوزستان تاکید کرد: فرمانداران در عین رعایت احترام و تعامل سازنده با مقامات عالی و موثر شهرستان ها باید نماینده دولت و نظام باشند و در انتخاب مدیران مستقل عمل نمایند.

نماینده عالی دولت در خوزستان در پایان افزود: اگر چه ممکن است فردی برای منصبی به آنها معرفی شده باشد اما تنها در صورتی این مسوولیت را به او محول نمایند که دارای سه شاخص توانمندی، همراهی با سیاست های دولت و سلامت نفس باشد که این شاخص ها منحصرا توسط کمیته منابع انسانی مورد بررسی قرار می گیرد همچنین در مرحله بعد هم که مطابق قانون در زمینه شاخص وفاداری به نظام هم از نهادهای مربوطه استعلام انجام می شود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*