لیگ برتر سال آینده با استفاده از VAR برگزار خواهد شد

لیگ برتر سال آینده با استفاده از VAR برگزار خواهد شد

صدای نفتی ..رییس فدراسیون فوتبال گفت: تمام تلاش این فدارسیون این است که در لیگ برتر سال آینده از VAR (کمک داور ویدیویی) در مسابقات استفاده شود.

پایگاه خبری صدای نفتی  ، مهدی تاج روز دوشنبه در حاشیه مجمع عمومی هیات فوتبال استان کرمانشاه در گفت و گو با ایرنا اظهار کرد: VAR یکی از تکالیف فدراسیون فوتبال است که نبود آن در کشور بسیار بد است زیرا بعضی از کشورهای منطقه که سطح فوتبالشان از ما پایین تر است از این فناوری برخوردارند ولی کشور ما از آن محروم است.

وی افزود: فدراسیون تلاش خود را برای تحقق این مساله سرعت بخشیده است هرچند که استفاده از آن در داخل کشور نیز با نگرانی ها و مشکلاتی همراه خواهد بود که یکی از این مشکلات به لحاظ تجهیزاتی است که شاید در برخی کشورهای دیگر این سختی ها وجود نداشته باشد ولی در داخل کشور ما با آن مواجه هستیم.

رییس فدراسیون فوتبال یادآور شد: هم اکنون پنج شرکت که دارای مجوز فیفا هستند وجود دارد که ما تنها به دلیل شرایطی که داریم قادر به بستن قرارداد با ۲ شرکت از آنها هستیم.

تاج افزود: با این ۲ شرکت وارد مذاکره شده ایم که یکی را انتخاب کرده و در حال بستن قرارداد با آن هستیم.

وی با بیان اینکه ایران جزو معدود کشورهای است که سیستم VAR ندارد، تاکید کرد: نبود این فناوری (کمک داور ویدئویی) در شان کشور ما نیست از اینرو دست به کار شده ایم تا هرچه سریعتر آن را اجرایی کنیم.

رییس فدراسیون فوتبال در مورد انتخاب سرمربی تیم ملی نیز گفت: تمام تلاش فدراسیون این است که بهترین انتخاب را انجام دهد که بلافاصله پس از به نتیجه رسیدن اطلاع رسانی خواهد شد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*