مجتمع تاسیسات اسکله و مخازن صادراتی شرکت پالایش بیدبلند با حضور وزیر نفت افتتاح شد

مجتمع تاسیسات اسکله و مخازن صادراتی شرکت پالایش بیدبلند با حضور وزیر نفت افتتاح شد

صدای نفتی _ مجتمع تاسیسات، اسکله و مخازن صادراتی شرکت پالایش بیدبلند با حضور وزیر نفت بهره‌برداری شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای نفتی ،  تأسیسات ، مخازن ذخیره‌سازی و اسکله پالایشگاه بیدبلند خلیج فارس در ماهشهر دیروز با حضور وزیر نفت افتتاح شد.

پالایشگاه گاز بیدبلند خلیج فارس و خطوط لوله این مجتمع سال گذشته به بهره‌برداری رسمی رسید و از آنجا که عملیات اجرایی تاسیسات ذخیره‌سازی و اسکله شرکت به دلیل اختلافاتی، یک سال و نیم دیرتر از ساخت پالایشگاه آغاز شده بود، امروز افتتاح شد.

پیش‌راه‌اندازی و راه‌اندازی تأسیسات ذخیره‌سازی و اسکله بیدبلند خلیج فارس از اوایل بهمن‌ماه امسال آغاز شد؛ اسکله این شرکت به نام سردار شهید قاسم سلیمانی نام‌گذاری شده است.

با بهره‌برداری از تأسیسات و مخازن ذخیره‌سازی محصولات و اسکله مستقل بیدبلند خلیج فارس در مجیدیه بندر ماهشهر، زنجیره تولید بیدبلند خلیج فارس تکمیل خواهد شد.

همچنین سرمایه‌گذاری انجام‌شده در ساخت تاسیسات و مخازن ذخیره‌سازی و اسکله مستقل بیدبلند خلیج فارس ۲۷۰ میلیون یورو است؛  این پروژه با ظرفیت صادرات سالانه ۲ میلیون تن محصولات ارزشمند پروپان، بوتان، پنتان پلاس در زمینی به مساحت ۶۴ هکتار اجرا شده است.

 

به گزارش صدای نفتی ، مدیرعامل شرکت ملی نفت ایران، مدیرعامل شرکت پتروشیمی ایران و استاندار خوزستان در این سفر وزیر نفت را همراهی می‌کند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*