مخبر: امکان تردد زائران با خودروهای شخصی به خاک عراق فراهم شد‌

مخبر: امکان تردد زائران با خودروهای شخصی به خاک عراق فراهم شد‌

صدای نفتی ..معاون اول رئیس جمهور از رایزنی با عراقی‌ها برای رفع مشکل انتقال زائران خبر داد و گفت: قرار است امکان ورود اتوبوس‌های ایرانی به خاک عراق فراهم شود تا مشکل کمبود ناوگان حمل و نقل در آن سوی مرز برطرف شود.

به گزارش پایگاه خبری صدای نفتی به نقل از  خبرگزاری تسنیم از شلمچه، معاون اول رییس جمهور از پایانه مرزی شلمچه و وضعیت تردد زوار در این مرز بازدید کرد و از نزدیک در جریان نحوه پذیرش زائران و فعالیت گیت‌های این گذرگاه قرار گرفت.

محمد مخبر عصر امروز پس از بازدید از مرز مهران در استان ایلام، برای دومین بار ظرف ۲ هفته اخیر به استان خوزستان سفر کرد و با حضور در پایانه مرزی شلمچه، به همراه استاندار از بخش های مختلف این پایانه و روند خدمات رسانی به زوار بازدید کرد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین با حضور در چندین موکب در مرز شلمچه از نزدیک در جریان نحوه خدمات رسانی به زائران و همچنین دغدغه های موکب داران قرار گرفت.

مردم و زائران حاضر در پایانه مرزی شلمچه نیز با استقبال از حضور معاون اول رییس جمهور، دغدغه‌ها و مطالبات خود را مطرح کردند و مخبر دستوراتی برای رفع دغدغه‌ها و سرعت بخشیدن به روند تردد زائران صادر کرد.

معاون اول رییس جمهور همچنین در حاشیه این بازدید در گفتگو با خبرنگاران گفت: اگرچه د‌ولت عراق تمام تلاش خود را برای تجهیز امکانات بکار گرفته است اما واقعیت این است که امکانات آن سوی مرز پاسخگوی این میزان زائر نیست.

مخبر افزود: خوشبختانه در پایانه‌های مرزی روند کمک به طرف عراقی و ارائه خدمات رفاهی به آن‌سوی مرز آغاز شده است و با مذاکره تلفنی که روز گذشته با نخست وزیر عراق انجام دادم، برخی از مسائل مرتفع شده به نحوی که در حال حاضر فرایند کنترل گذرنامه با سرعت و بدون معطلی انجام می شود.

وی ادامه داد: با هماهنگی که استاندار خوزستان با طرف عراقی انجام داده قرار است امکان ورود اتوبوس‌های ایرانی به خاک عراق فراهم شود تا مشکل کمبود ناوگان حمل و نقل در آن سوی مرز برطرف شود.

معاون اول رئیس جمهور با یادآوری مجدد این موضوع که زمان زیارت اربعین موسع است، از زائرین خواست با مدیریت و زمانبندی سفر، توقف خود را در کربلا کوتاه کنند تا دغدغه‌ها نسبت به ازدحام در بازگشت زائرین کاهش یابد.

مخبر ادامه داد: امسال جمعیت زوار بالا و اربعین با گرمای شدید هوا همزمان شده که امیداوریم با کمک خود زائرین بتوانیم مراسم اربعین را به نحو مطلوب برگزار کنیم.

وی با اشاره به بازدید مجدد خود از مرزها ظرف کمتر از دو هفته، تصریح کرد: شخص رییس جمهور نیز دغدغه جدی نسبت به برگزاری مطلوب مراسم اربعین دارد و دولت تمام توان خود را در دیپلماسی و مذاکره با عراق بکار گرفته و از طرف عراقی خواسته‌ایم ظرفیت پذیرش فرودگاهها را افزایش دهند و مشکل سهمیه بندی مرزها نیز حل شده است.

مخبر همچنین از پیگیری برای حل مشکل تردد اتباع غیرایرانی از پایانه‌های مرزی کشورمان برای ورود به عراق خبر داد و گفت: برای تامین اتوبوس به میزان مورد نیاز، دستگاههای اجرایی ۳ هزار اتوبوس فراهم کردند ضمن آنکه برای حل مشکل حمل و نقل، امکان تردد زائران با خودروهای شخصی فراهم شده است.

شایان ذکر است این دومین بازدید دکتر مخبر طی دو هفته اخیر از مرزهای کشور است که به منظور پیگیری مسائل و تسهیل در تردد زائران انجام شده است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*