مدیرکل امور اقتصاد و دارایی خوزستان خبر داد؛ ایجاد اشتغالزایی برای ۸۰۰۰ نفر در خوزستان/ اعتبارات مصوب جذب شود

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی خوزستان خبر داد؛ ایجاد اشتغالزایی برای ۸۰۰۰ نفر در خوزستان/ اعتبارات مصوب جذب شود

صدای نفتی ،اهواز- مدیرکل امور اقتصاد و دارایی خوزستان با اشاره به اشتغالزایی هشت هزار نفر در طرح‌های ارائه شده تبصره ۱۸ گفت: اگر استانی اعتبار خود را جذب نکند، این سهم به سایر استان‌ها داده می شود.

پایگاه خبری صدای نفتی ، محسن کاویانی ظهر دیروز سه شنبه در حاشیه جلسه نشست بررسی و هماهنگی برای پرداخت و جذب تسهیلات موضوع بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سال ۱۴۰۰ در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز جلسه‌ای را در خصوص تبصره ۱۸ قانون بودجه ۱۴۰۰ برای پرداخت تسهیلات بانکی با حضور معاون اقتصادی استاندار خوزستان، دستگاه‌های نظارتی و مدیران عامل بانک‌ها برگزار کردیم.

وی با اشاره به ارائه گزارش بانک‌ها در خصوص چالش‌های پیش رو همراه با ارائه راهکار افزود: یک همگرایی برای اعطای تسهیلات وجود دارد و قدم‌های خوبی به منظور رشد و توسعه استان در حال برداشتن است؛ امیدوارم با منابعی که دولت از این تبصره اختصاص می‌دهد، اشتغالزایی خوبی را در خوزستان داشته باشیم.

کاویانی با اشاره به اشتغالزایی هشت هزار نفر در طرح‌های ارائه شده تبصره ۱۸ گفت: منابع کشور ۳۲ هزار میلیارد تومان و سهم خوزستان چهار درصد آن حدود یک هزار و ۲۵۰ میلیارد تومان است؛ تاکنون ۴۶۰ میلیارد تومان آن تأمین شده و پیش بینی می‌کنیم این رقم تا پایان سال به یک هزار میلیارد تومان برسد.

وی با اشاره به اینکه به بانک‌ها اعلام شده تا تسریع در امور را در شیوه‌نامه‌های خود اعمال کنند، ادامه داد: از سرمایه‌گذاران درخواست داریم تا در صورت نیاز به تسهیلات برای رونق کسب و کار خود یا حتی ایجاد اشتغالزایی جدید به دستگاه‌های صادرکننده مجوز از جمله صنعت، معدن و تجارت، گردشگری، پارک علم و فناوری یا جهاد کشاورزی مراجعه کنند؛ آمادگی داریم تا به عنوان دبیرخانه تبصره ۱۸ طرح‌ها را مورد بررسی قرار دهیم.

کاویانی با اشاره به اینکه امیدواریم این طرح‌ها به اشتغالزایی و رشد استان خوزستان منتج شود، گفت: اگر این منابع به صورت کامل محقق شود باز هم طرح قابل ارائه به بانک داریم.

وی با اشاره به اینکه ۶۶۶ طرح به دبیرخانه واصل شده که برای بررسی طبق اولویت‌های هر دستگاه به همان دستگاه ارسال شده‌اند، اضافه کرد: ۱۴ طرح در حوزه صنعت، معدن و تجارت، ۲۴۳ طرح در حوزه جهاد کشاورزی، ۲۶۰ طرح در حوزه تعاون، کار و رفاه اجتماعی، ۱۰۰ طرح در حوزه میراث فرهنگی، ۱۰ طرح در حوزه پارک علم و فناوری، چهار طرح در حوزه اداره کل ارتباطات و فناوری، چهار طرح در حوزه اداره کل راه و شهرسازی و ۲۵ طرح در حوزه اداره کل آموزش فنی و حرفه‌ای است.

کاویانی گفت: در حال حاضر بر مبنای طرح آمایش سرزمین حرکت نکردیم و بر مبنای عملکردی برای اشتغالزایی طرح ارائه دادیم که این ۶۶۶ طرح، هشت هزار و ۲۱۹ نفر اشتغالزایی دارند؛ اعتبار مورد نیاز این طرح‌ها دو هزار و ۶۰۸ میلیارد تومان است و در دستورالعمل قید شده که اگر استانی اعتبار خود را جذب نکند، این سهم در اختیار سایر استان‌ها قرار می‌گیرد

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*