مراسم تشییع پیکر هوشنگ ابتهاج به تعویق افتاد

مراسم تشییع پیکر هوشنگ ابتهاج به تعویق افتاد

صدای نفتی ..یلدا ابتهاج در صفحه شخصی‌اش اعلام کرد: با تأسف به اطلاع همگان می‌رسانم که بدلایل پاره‌ای از مشکلات در آلمان، انتقال پیکر پدرم به ایران به تعویق افتاده است.

به گزارش  صدای نفتی به نقل از قدس آنلاین، ساعتی پیش یلدا ابتهاج فرزند زنده‌یاد هوشنگ ابتهاج در صفحه شخصی‌اش اعلام کرد که انتقالِ پیکرِ هوشنگ ابتهاج به ایران، به تعویق افتاده است.

یلدا ابتهاج نوشت: با تاسف به اطلاع همگان می‌رسانم که به دلایل پاره‌ای از مشکلات در آلمان، انتقال پیکر پدرم به ایران به تعویق افتاده است.

امیرهوشنگ ابتهاج (هـ. ا.سایه) که در تیرماه ۱۴۰۱ به دلیل نارسایی کلیوی در بیمارستانی در شهر کلن آلمان بستری و تحت درمان قرار گرفته بود، بامداد روز چهارشنبه ۱۹ مردادماه در ۹۴ سالگی درگذشت. زنده یاد ابتهاج، سال ۱۳۰۶ در رشت متولد شد و در ۲۰ سالگی اولین کتابش با نام «نخستین نغمه‌ها» را منتشر کرد. او سرودن غزل را در کنار سرودن شعر در قالب‌های دیگر سنتی تجربه کرد. همچنین نمونه‌های موفقی از شعر نو در بین آثار این شاعر سترگ به چشم می‌خورد. شعر تصنیف مشهور «سپیده» که با عنوان «ایران ای سرای امید» شناخته می‌شود، از سروده‌های ابتهاج است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*