مسجدسلیمان همچنان بدون شهردار/ بلاتکیلفی تا کی ادامه می‌یابد؟

مسجدسلیمان همچنان بدون شهردار/ بلاتکیلفی تا کی ادامه می‌یابد؟

صدای نفتی ،شهر مسجدسلیمان با گذشت چند ماه از روی کار آمدن شورای ششم همچنان بدون شهردار است و مشخص نیست بلاتکیلفی در شهرداری این شهر تا کی ادامه خواهد داشت.

به گزارش پایگاه خبری صدای نفتی  ،از مسجدسلیمان، ششمین دوره انتخابات شوراهای شهر و روستا روز جمعه ۲۸ خرداد سال ۱۴۰۰ در سراسر کشور برگزار شد که عزیزقلی زمانپور، شهباز حیدری، علی زمانپور، محمود جعفری‌شهنی، غضبان حکمت‌نژاد، مهرداد حاجتی‌بیرگانی و محسن پیرعباسی به عنوان اعضای شورای شهر مسجدسلیمان انتخاب شدند.

پس از پایان کار شورای پنجم، در عصر روز پنج‌شنبه ۱۴ مردادماه ۱۴۰۰ همزمان با سراسر کشور آئین تحلیف اعضای ششمین دوره شورای اسلامی شهر مسجدسلیمان با حضور فرماندار مسجدسلیمان و اصحاب رسانه در ساختمان جلسات مهمانسرای نفت برگزار شد.

در همان جلسه تحلیف، محمد پاکدل فرماندار وقت مسجدسلیمان موضوع انتخاب شهردار آینده شهر را مورد تاکید قرار داد و گفت: نخستین کاری که باید سریع توسط شورای این دوره انجام شود تعیین تکلیف شهردار است، لکن چه کسی میخواهد این سمت را به دست بیاورد، خیلی ورود نمی‌کنیم ولی هر چه این موضوع کشدار شود فشار کار و وقت شما بیشتر تلف می‌شود و امکان اینکه وارد حاشیه‌های بیشتری شوید زیاد است، ان‌شاءالله در اولین جلسه شورا باید این اتفاق خوشایند انجام شود.

یکی از مشکلاتی که ششمین دوره شورای اسلامی شهر در مسجدسلیمان با آن مواجه بود عدم تائید صلاحیت گزینه‌های انتخاب شده برای سمت شهرداری در این شهر نفت‌خیز بوده است به‌طوری که همه چهار گزینه منتخب آنها نتوانستند از فیلتر استانداری خوزستان رد شوند و بر مسند شهرداری تکیه بزنند.

ابراهیم جعفری‌شهنی، امیر عارف کیانی، ابراهیم بهرامی و روح‌الله جلیلی چهار گزینه‌ای هستند که پس از روی کار آمدن شورای ششم برای تکیه زدن بر مسند شهرداری مسجدسلیمان از سوی این شورا به استانداری خوزستان معرفی شدند که هیچ کدام برای این پست احراز صلاحیت نشدند.

اما صلاحیت روح‌الله جلیلی که در جلسه روز دوم اسفندماه سال ۱۴۰۰ با رای موافق هر هفت عضو شورای اسلامی شهر مسجدسلیمان به عنوان شهردار این شهر نفت‌خیز انتخاب شده بود پس از گذشت ۵۴ روز از سوی استانداری خوزستان تایید نشد تا بلاتکیلفی شهرداری در شهر اولین‌ها ادامه داشته باشد.

پس از عدم احراز صلاحیت روح‌الله جلیلی از سوی استانداری خوزستان، جلسه فوق‌العاده شورای اسلامی شهر مسجدسلیمان به منظور رسیدگی به وضعیت شهردار این شهر با حضور اعضا برگزار شد.

در این جلسه اکثریت اعضای شورای اسلامی شهر مسجدسلیمان بر رای خود مبنی بر انتخاب روح‌الله جلیلی به عنوان شهردار اصرار کردند و گزینه جدیدی را برای این پست مهم و حیاتی انتخاب نکردند.

بر اساس تبصره ۳ ماده ۸۰ قانون شوراها، اصرار شورای شهر مسجدسلیمان بر نظر قبلی خود خلاف قانون نبود و موضوع به هیئت حل اختلاف ذی‌ربط ارجاع شد.

اما فرصت پانزده روزه هیئت حل اختلاف که مکلف به تصمیم‌گیری بوده در تاریخ ۱۴ اردیبهشت ماه به پایان رسیده و تا امروز بیش از ۵۰ روز از آن تاریخ خبری از تائید یا رد نظر شورای شهر مسجدسلیمان نشد.

حالا مسجدسلیمان در انتخاب شهردار رتبه آخر را در کشور دارد و نزدیک به یک سالی هست که بدون شهردار اداره می‌شود. باید دید که این گره کور کی از ساختمان شورای شهر مسجدسلیمان باز خواهد شد و چه کسی بر مسند شهرداری این شهر نفتخیز تکیه می‌زند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*