مسجدسلیمان وشورای ششم

مسجدسلیمان وشورای ششم

حضور کمرنگ فرهنگیان ،اساتید حوزه ،وبانوان فعال مسجدسلیمانی در لیست داوطلبان احتمالی شورا شهر ،نگران کننده است .

پایگاه خبری صدای نفتی ،شورای شهر یکی از نهاد هایی است که با حضور نمایندگان شهر وندان ،مشارکت مردم را در سیاست ومدیریت شهری فراهم می کند 

از پیشگامان همیشگی وتا ریخی انتخابات در خوزستان میتوان مردمان مسجدسلیمان را نام برد که هم در شهر خودشان فعال هستند وهم اگر ساکن شهرهای دیگری باشند در آنجا هم از پیش قراولان بازار انتخاباتی خواهند بود وبقول معروف عاشق این هستند که تنور انتخابات را گرم نگه دارند .

اما اخیرا لیست ۹۳ نفر از داوطلبان احتمالی شرکت کننده شورای شهر که دردنیای مجازی اعلام آمادگی نموده اند منتشر شده که هر روز به تعداد این عاشقان وشیفتگان خدمت در شورا اضافه می گردد وعده ای هم عجولانه وبدون رعایت پروتکل های بهداشتی بساط پذیرایی وسفره ها ی طایفه ای را در تالارها وسالن های  ومجالس خصوصی پهن نموده اند تا مردم آنها را بشناسند وشاید این افنخار نصیبشان شود راه گذشتگان را در این وادی پر ماجرا ادامه دهند .

این که شورا شهر مسجدسلیمان موفق بوده یا خیر ،از چهره غبار آلوده واندوهگین شهرمان می توانیم به عمق موضوع پی ببریم ،ورنگ رخسار خبر می دهد از سر درون.

دوره پنجم شورای شهر مسجدسلیمان با همه تلخی ها یش ،رو به اتمام است ونمی توان از عدم نظارت مدیران ومردم براین شورا به سادگی عبور کرد ودر مقایسه با دیگر شهر های استان مردم در این دوره بازهم بازنده اصلی ترفندهای سیاسی منتخبین خود بوده اند .

با نگرشی اجمالی به اسامی کاندیداهای احتمالی وسوابق  کاری آنها مشاهده میشود که عده ای شاید از روی احساسات وبدون مطالعه داوطلب شده اند .

عده ای سابقه خدمتی دراین شهر نداشته وعده ای هم ساکن مسجدسلیمان نبوده ومردم از عملکرد آنها آگاه نیستند چگونه میخواهند به ساکنین این شهر خدمت کنند ،این که اصول شورا صحیح است ویا از درون اشکالات فراوان دارد کارشناسان وخبرگان کشوری باید اصلاحاتی در قوانین شورا انجام دهند تا هر کس از راه رسید بدون پشتوانه علمی وعملی نتواند به شورا وارد شود .

از دیگر مواردی که میتوان به آن اشاره نمود دراین لیست حضور کمرنگ فرهنگیان ، اساتید حوزه ،.وبانوان این شهرستان می باشد ،تجربه گذشته ثابت کرده است که این اقشار می توانند در مسولیت پذیری نقش فوق العاده ای داشته باشند وعدم جضور آنان باعث میشود افرادی از طرق گوناگون وبا استفاده از ترفند های انتخاباتی وآرای طایفه ای مانند گذشته در شورا وارد شوند ونتیجه آن همین خواهد بود که ما وارث اشتباهات گذشته عده ای باشیم که به آنان اعتماد کردیم .

امیدوارم دردوره ششم افرادی انتخاب شوند که خدمتگزار واقعی مردم نجیب مسجدسلیمان باشند .

علی عظیمی کیا

 

 

 

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*