معاون اجرایی رئیس جمهور: دولت ۴ میلیارد دلار در حوزه نفت سرمایه‌گذاری می‌کند/ خوزستان را به جایگاه واقعی ‌برمی‌گردانیم

صدای نفتی ـ معاون اجرایی رئیس‌جمهور با بیان اینکه دولت ۴ میلیارد دلار در حوزه نفت سرمایه‌گذاری می‌کند، گفت: خوزستان را به جایگاه واقعی ‌برمی‌گردانیم.

به گزارش پایگاه خبری صدای نفتی از  اهواز، سیدصولت مرتضوی ظهر امروز در آیین افتتاحیه تصفیه خانه آب و تاسیسات آبرسانی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که با حضور استاندار خوزستان و مسئولان استانی برگزار شد، اظهار داشت: ماموریت دو روزه سفر به خوزستان حسب دستور رئیس جمهور حول چند محور و موضوع است.

معاون اجرایی رئیس جمهور با بیان اینکه سفر اول آیت‌الله رئیسی در نخستین روزهای  تشکیل دولت به خوزستان پیام‌های بسیاری دارد؛ بیان داشت: پیام سفر رئیس جمهور به خوزستان کار جهادی است؛ خوزستان به گردن ایران حق دارد که باید ادا شود.

مرتضوی تصریح کرد : عمده‌ترین مسائل خوزستان شناسایی و عمده ترین آن‌ها در چند محور احصا شده است. نخستین محور از مشکلات خوزستان‌ تأمین آب و ساماندهی شبکه فاضلاب است؛ زیبنده نیست که در خیابان‌های اهواز با قایق حرکت کرد.

معاون اجرایی رئیس جمهور ادامه داد: چرا باید کاری را چنان با تاخیر انجام دهیم تا مقام معظم رهبری شخصا به آن موضوع ورود کنند؟ کسی که مسئولیت می‌پذیرد باید شب و روز کار کند.

مرتضوی یکی دیگر از مباحث خوزستان را ارتباطات ریلی و جاده‌ای دانست و گفت: در حوزه راه و شهرسازی تصمیمات خوبی در این زمینه گرفته شده است.

وی با تأکید بر ضرورت حل مشکلات بهداشت و درمان استان خوزستان، ابراز داشت: تصمیماتی خوبی در این خصوص گرفته شده و برای پروژه های نمیه تمام منابع تزریق شد که نهادهای‌ حمایتی کمک کردند تا در چند ماه آینده شاهد بهره برداری بیش از یک هزار تخت بیمارستانی باشیم.

معاون اجرایی رئیس جمهور اظهار داشت: اقداماتی را که برای سال ۱۴۰۰ در نظر گرفته بودیم تاکنون صد درصد آن محقق شده است.

مرتضوی بیان داشت: در حوزه اشتغال خرد و کلان در این استان مقرر شد که ۴ میلیارد دلار در حوزه نفت سرمایه‌گذاری شود تا ستاد اجرایی فرمان امام، بنیاد مستضعفان و بانک‌های عامل با کمک یکدیگر خوزستان را به جایگاه واقعی آن برگردانند.

وی با اشاره به مشکلات ناشی از وجود ریزگردها در خوزستان عنوان داشت: بخش کوچکی از منشا ریزگردها داخلی و بخشی  از آن منشا خارجی دارد، گزارشی در این حوزه باید آماده و به مقام ریاست جمهوری ارائه دهیم.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*