معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: وزارت فرهنگ عزمی جدی در رفع دغدغه‌های صنفی خبرنگاران دارد

معاون وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی: وزارت فرهنگ عزمی جدی در رفع دغدغه‌های صنفی خبرنگاران دارد

صدای نفتی ..معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی با قدردانی از تلاش‌های خستگی‌ناپذیر خبرنگاران در توجه به نیازمندی‌ها، مسائل، مشکلات کشور و تبیین پیشرفت‌ها و واقعیت‌های موجود، از عزم جدی این معاونت در رفع دغدغه‌های صنفی آنان و ارتقای منزلت روزنامه‌نگاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صدای نفتی . از معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرشاد مهدی‌پور در پیامی به مناسبت روز خبرنگار نوشت: عاشورا، یادآورِ مجاهداتِ مردان و زنانی است که با برافراشتن بیرق شرافت و آزادگی، چراغ حقیقت و آگاهی را به‌روی همه جهانیان برافروختند و برای همیشه‌ تاریخ نورافشانی کردند.

وی افزود: تقارن ۱۷ مرداد امسال با عاشورای حسینی، فرصتی مغتنم برای یادآوری این حقیقت روشن است که خبرنگاری در امتداد شغل اولیا و هم در ادامه‌ منشِ راویان حماسه تاریخ‌سازی است که در جریان نهضت عاشورا با چشمان حقیقت‌بینِ خود، آنچه را که دیدند و شاهد بودند، به عینیتِ تمام برای مردم بازگو کردند و مفاهیم بلندی همچون عشق و ایثار، آزادگی و اخلاص، صداقت و راستی و دیگر مفاهیمِ انسانی را با نهضت امام حسین (ع) گره زده و برای همیشه جاودانه ساختند.

مهدی‌پور ادامه‌داد: بی‌تردید بخش بزرگی از رسالتی که امروز خبرنگاران ایران اسلامی نیز بر عهده دارند، در ادامه‌ همان مسیر و در راستای همگانی کردن مفهوم «جهاد تبیین» به معنای واقعی کلمه است. بازتاب عینی واقعیت‌ها و توجه به تولید محتوای فاخر، از جمله مصادیقی هستند که در جهاد تبیین می‌تواند پیروزی‌بخش باشد و در این عرصه هر قلم می‌تواند به مثابه‌ یک سرباز پُرتوان عمل کند.

وی در این پیام اضافه‌کرد: اینجانب با گرامیداشت یاد و خاطره شهید محمود صارمی، خبرنگار گرانقدر خبرگزاری جمهوری اسلامی که در روز ۱۷ مرداد ۱۳۷۷ حین انجام مأموریت رسانه‌ای در شهر مزار شریف افغانستان به مقام رفیع شهادت نائل آمد، بر خود لازم می‌دانم قدردان تلاش و فداکاری‌های همه همکاران گرامی و خستگی‌ناپذیرم باشم که ضمن توجه به نیازمندی‌ها و مسائل و مشکلات ریز و درشت جاری، در تبیین پیشرفت‌ها و واقعیت‌های کشور نیز از هیچ تلاشی فروگذار نکرده و نقش بسزایی در امیدآفرینی به جامعه و ایجاد یاس و ناامیدی در دشمنان قسم‌خورده این نظام اسلامی ایفا می‌کنند.

معاون امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه‌کرد: توجه ویژه به موضوعات مهمی همچون امنیت شغلی و استقلال حرفه‌ای خبرنگاران، یکی از اولویت‌های اصلی معاونت امور مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی در دوره‌ اخیر است و مطابق مصوبات، این معاونت عزمی جدی دارد تا با ارائه‌ خدمات حمایتی جدید به این قشر فرهیخته، گامی اساسی برای رفع دغدغه‌های صنفی خبرنگاران و ارتقای منزلت روزنامه‌نگاری برداشته شود.

وی گفت: امید فراوان دارم همان‌طور که تا به امروز توانسته‌ایم، در ادامه نیز بتوانیم با اطلاع‌رسانی عینی و شفاف و با بهره‌گیری هر چه بیشتر از ظرفیت‌های نوین رسانه‌ای، در پاسداری از ارزش‌های اسلامی و صیانت از منافع ملی و مردمی، توفیقی روزافزون داشته باشیم.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*