ممنوعیت ورود مسافران و تجار عراقی به کشور تا اطلاع ثانوی / انجام تست کرونا هر ۷۲ ساعت یکبار الزامی است

ممنوعیت ورود مسافران و تجار عراقی به کشور تا اطلاع ثانوی / انجام تست کرونا هر ۷۲ ساعت یکبار الزامی است

معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان گفت: تردد مسافران و تجار عراقی به کشور از طریق پایانه‌های مرزی چذابه و شلمچه تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

به گزارش پایگاه خبری صدای نفتی ، ولی الله حیاتی، معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان در حاشیه بازدید از پایانه مرزی چذابه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان گفت: با توجه به شرایط بحرانی، وقوع وضعیت قرمز کرونا در استان خوزستان و شیوع کرونای جهش یافته انگلیسی ورود مسافران و تجار عراقی به کشور تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

او با بیان اینکه مقرر شده با راه اندازی آزمایشگاه مولکولی در پایانه‌های مرزی برای افراد فعال، تجار و بازرگانان ایرانی به صورت هر ۷۲ ساعت یکبار تست کرونا انجام شود، افزود: تجار عراقی نیز باید مورد تست و غربالگری کرونا قرار گیرند، همچنین افراد نظامی به ویژه افراد مستقر در هنگ مرزی باید هر ۷۲ ساعت تست کرونا دهند تا از سلامت آن‌ها اطمینان حاصل شود.

حیاتی با تاکید بر اینکه عبور از مرز‌های خوزستان برای مسافران و تاجران عراقی امکانپذیر نیست و باید از حضور در مرز‌های زمینی خودداری کنند، اظهار داشت: درصورت بازگشایی مرزها، پس از انجام تست در ایران و در نتیجه منفی شدن جواب آن می‌توانند وارد کشور شوند.

حمید سیلاوی، فرماندار دشت آزادگان در این بازدید با تاکید بر لزوم رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به ویژه بار انداز‌های بازارچه مرزی بیان کرد: تمهیدات مورد نیاز جهت جلوگیری از ورود ویروس کرونا از طریق مرز چذابه اجرایی شده است، ضمن اینکه از اداره گمرک چذابه دستورات لازم جهت تردد کارگران و تجار مشغول به فعالیت در بارانداز‌ها به شرط همراه داشتن کارت بهداشتی و همچنین انجام تست مکرر کرونا ابلاع شده است.

او ادامه داد: س از راه اندازی آزمایشگاه مولکولی تست کرونا در مرز، همه فعالان موظف به مراجعه و انجام تست هستند، چراکه ادامه فعالیت آن‌ها در مکان مذکور یا جلوگیری از فعالیت آن‌ها منوط به منفی یا مثبت شدن تست کووید ۱۹ آن‌ها خواهد بود.

هم اکنون ۱۱ شهرستان در استان خوزستان در وضعیت قرمز و ۸ شهرستان در وضعیت نارنجی قرار دارند و با توجه به بررسی‌های انجام شده، منشا شیوع ویروس کرونای انگلیسی، کشور عراق است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*