موسوی لارگانی: نگذارید کار وزیر صمت به استیضاح برسد

موسوی لارگانی: نگذارید کار وزیر صمت به استیضاح برسد

صدای نفتی ،نماینده مردم فلاورجان در مجلس گفت: وزارت صمت به لحاظ سو مدیریت، دوقلوی وزارت کار و رفاه است؛ اگر می‌خواهید اوضاع تورم قدری مهار شود، وزارت صمت را دریابید و نگذارید کار وزیر به استیضاح برسد.

پایگاه خبری صدای نفتی    ،سید ناصر موسوی لارگانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی امروز (سه‌شنبه ۳۱ خردادماه) در جلسه علنی مجلس ضمن قدردانی از سفر رئیس‌جمهور و هیئت دولت به استان اصفهان و تاکید فراوان بر اتمام طرح‌های نیمه تمام که از دهه ۶۰ بر زمین مانده گفت: تحمل مردم زیر بار فزآینده تورم تمام شده است حتی اگر بخواهند هم نمی‌توانند تحمل کنند؛ صدای مستاجران زیر بار سنگین افزایش اجاره‌بها بلند است. شان و منزلت بازنشستگان بالاتر از این است که تصمیمات نسنجیده یک وزیر آنها را راهی کف خیابان کند.

وی تصریح کرد: مطالبات به حق معلمان، کاهش قدرت خرید مردم، یکه‌تازی بانک‌ها و بی‌توجهی به قوانین خروج از بنگاه‌داری دست به دست هم داده و شرایط اقتصادی کشور را در وضعیت نامناسبی قرار داده است. واحدهای مسکونی بانک‌ها و خارج از چرخه مصرف قرار گرفته‌اند احتکار بزرگی در حوزه مسکن رخ داده است. بدون تعارف بانک‌ها را از بخش مسکن اخراج کنید چه معنی می‌دهد بانک مالک واحدهای مسکونی باشد. چرا در این راستا اقدام موثری صورت نمی‌گیرد؟ منافع چه کسانی در میان است؟ سرچشمه فساد را بخشکانید.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس خاطرنشان کرد: شاهد تجمعات اعتراضی اصناف مختلف هستیم که در شرایط رکود تورمی با افزایش مالیات روبرو شده‌اند. نگذارید بهانه دست بدخواهان بیفتد. اصناف و بازاریان تجارت و اقتصاد کشور هستند و اگر از کار بیفتند، اقتصاد کشور فلج خواهد شد.

موسوی لارگانی با اشاره به اصل برنامه یارانه گفت: اصل برنامه‌سازی نقدی یارانه مورد تایید است؛ اما خطر ابر تورم جدی است به سخنان امیدوارانه جمع مشاوران خام و بی‌تجربه امیدوار نباشید.

وی خطاب به رئیس جمهور یادآور شد: این روزها آن بخش از فضای مجازی که در اختیار بدخواهان است مملو از ایجاد تحریک به آشوب در کشور است حتی بازماندگان منحوس پهلوی هم که متواری شده‌اند امید خام آنها به فرو پاشی اقتصادی کشور است،به عنوان اولین راهکار برای اصلاح اقتصاد می طلبد بدون تعارف کابینه را قدرتمندانه ترمیم کنید ،از تبلیغات منفی نترسید و شجاعانه اقدام کنید ما پشتیبان شما هستیم ما به کشور و مردم تعهد داریم نه به افراد و هم تیمی ها،هر مقامی نالایق وناتوان است بدون درنگ برکنار کنید.

نگذارید کار وزیر صمت به استیضاح برسد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: برخی اعضای تیم اقتصادی شما از تجربه توان و تخصص کافی برخوردار نیستند برنامه خوب مجری خوب می‌خواهد پیشتر از وزیر مستعفی کار به عنوان پاشنه آشیل دولت یاد کردم ،کار اصلی مردمی سازی یارانه ها با وزارت کار است.

موسوی لارگانی با اشاره به اعتراض بازنشستگان در چندماهه اخیر، گفت: طی چند ماه اخیر صدای اعتراض بازنشستگان ،کارفرمایان و یارانه بگیران حذف شده و حتی کارمندان وزارتخانه را شنیدیم که در نهایت به استعفای وزیر ختم شد البته می شد این هزینه ها را نداد اما همین که رئیس جمهور شجاعانه یکی از وصله های ناجور کابینه را حذف کردند جای شکرش باقی است.

وی تصریح کرد: وزارت صمت به لحاظ سوء مدیریت، دوقلوی وزارت رفاه است. اگر می‌خواهید اوضاع تورم قدری مهار شود، وزارت صمت را دریابید و نگذارید کار به استیضاح برسد. در مورد راهکار دوم کارگاه تولید نقدینگی بانک مرکزی را سه قفله کنید، ریال به رئال نقدینگی که به حجم نقدینگی فعلی اضافه می‌شود موجب تورم است. کار را از ریشه درست کنید؛ با دستور نمی‌شود مانع پیامدهای تورمی و خلق نقدینگی بی‌پشتوانه شد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: مانع خلق شبه پول توسط بانک‌ها و موسسات مالی شوید؛ در غیر این صورت تمام دستورات برای ساماندهی اقتصاد بر زمین می‌ماند. از نمایندگان می‌خواهم تعاریف بیهوده را رها کرده و وارد گود شوند و هرجا لازم می‌بینند به کمک دولت بشتابند. متاسفانه تصمیمی که از مجلس انقلابی طی دوسال فعالیت در اذهان عمومی نقش بسته با شعارهایش همخوانی ندارد. ما به مجلس آمده بودیم تا اقتصاد ایران را نجات دهیم اما یک سال اول را به مماشات غیرضروری با دولت بی‌کفایت روحانی سپری کردیم و مانع طرح سوال از رئیس‌جمهور شدیم.

موسوی لارگانی در مورد طرح استیضاح وزرا گفت: طرح استیضاح وزرا به بایگانی رفت و اجازه دادیم روحانی هرگونه دلش خواست یکه‌تازی کند و در آخر اقتصاد نیمه‌جان را تحویل بدهد و امروز مجلس به ناظری بدون عمل تبدیل شده است. ما وکیل ملت هستیم و سوگند یاد کرده‌ایم مدافع قانون اساسی کشور باشیم و در جهت رفاه و بهروزی مردم گام برداریم؛ آیا واقعا در این دوسال چنین بوده‌ایم؟ آیا مردم کارنامه ما را قبول دارند؟

وی در مورد رجزخوانی‌های گستاخانه صهیونیست‌ها گفت: متاسفانه برخی شیخ‌نشین‌های جنوب خلیج فارس بدون توجه به عواقب ویران‌کننده‌ای که در انتطار آنها است مانند دولت‌های ابله عمل کرده و پای صهیونیسم را به منطقه باز کرده‌اند، آیا نمی‌دانید تاوان این حماقت شما چیست؟ با دست خود گور خود را می‌کَنید. چرا سرزمین مسلمانان را در اختیار سگ‌های وحشی کفتار صفتی قرار می‌دهید که با به دست آوردن کوچکترین فرصتی صدها برابر جنایت خواهند آفرید؟ آیا نمی‌دانید ناامن شدن این منطقه به زیان خودتان است؟

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: ایران اسلامی در موضع اقتدار است و هرزمان صلاح بداند درباره آبراهه خلیج فارس اتخاذ به تصمیم خواهد کرد. صهیونیست‌ها بدانند ایران اسلامی به هیچ وجه از چنین ائتلاف‌های سوء توخالی ترسی ندارد و اگر صلاح بداند همزمان با مقابله با بحران‌آفرینان به فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ادامه خواهد داد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*