نامه هاشمی‌گلپایگانی به رئیس جمهور/ فیلم‌های پرفروش سینما علیه امر به معروف

نامه هاشمی‌گلپایگانی به رئیس جمهور/ فیلم‌های پرفروش سینما علیه امر به معروف

به گزارش صدای نفتی ، سید محمدصالح هاشمی گلپایگانی قائم مقام رئیس و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار توبیخ تضعیف‌کنندگان امر به معروف و نهی از منکر شد

به گزارشپایگاه خبری  صدای نفتی  ، سید محمدصالح هاشمی گلپایگانی قائم مقام رئیس و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور در نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار توبیخ تضعیف‌کنندگان امر به معروف و نهی از منکر شد.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسمه تعالی

امام کاظم علیه السلام: باید امر به معروف و نهی از منکر کنید، وگرنه اشرار شما، به شما حکومت می کنند آنگاه خوبان شما دعا میکنند، ولی دعایشان مستجاب نمی شود.

حضور آیت‌الله رئیسی
رئیس محترم جمهوری اسلامی ایران و رئیس شورای انقلاب فرهنگی

سلام علیکم
با صلوات بر محمد و آل محمد (ص)

با احترام، همانگونه که مستحضرید گسترش فضایل اخلاقی و مبارزه با فساد و تباهی در جامعه از مهم‌ترین اهداف تشکیل حکومت اسلامی است که با اصل مترقی امر به معروف و نهی از منکر بقاء و استمرار آن‌ها تضمین می‌شود. حضرت عالی با تشخیص درست از این واقعیت که تضمین اهداف جمهوری اسلامی ایران از رهگذر بدون تنازل انجام همه وظایف دستگاه‌های دولتی محقق می‌شود شعار گشت ارشاد مسئولین را مطرح فرمودید.

ستاد امر به معروف و نهی از منکر در راستای امر به معروف مسئولین شعار گشت ارشاد مسئولین را به عنوان یکی از راهبردهای محوری خود جهت پیگیری مطالبات مردمی قرار داده است.

تحقق این مهم در عرصه فیلم و سینما می باشد. در این خصوص در دولت سیزدهم شاهد اکران پر فروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما با موضوع امر به معروف و نهی از منکر بوده ایم که متأسفانه فرآیند این فیلم‌ها تخریب و تحقیر جایگاه آمران به معروف و ناهیان از منکر بوده است. دو فیلم «دینامیت» و «گشت ارشاد ۳» باعث ایجاد ذهنیت منفی با ابعاد گسترده در افکار مخاطبان نسبت به دو فریضه اصیل و پایه ای امر به معروف و نهی از منکر بوده است و متأسفانه هر دو فیلم در دولت سیزدهم اکران و عمومی پخش شده که در ابتدای اکران و پخش این دو فیلم، با مسئولین ذیربط مذاکرات و مکاتباتی به عمل آمد.

همچنین به وزارت ارشاد طی نامه‌ای به شماره ۲/۲۹۲۳ تاریخ ۱۴۰۰/۰۹/۳۰ مراتب متذکر گردید، اما متأسفانه وزارت ارشاد هیچگونه اقدام و عکس العمل مؤثری از خود بروز ننمود. کارگردان فیلم دینامیت با حضور در این ستاد ضمن پخش قسمتی از حذفیات فیلم اظهار نمود: در این فیلم حدودا ۲۷ دقیقه از فیلم به امر به معروف و نهی از منکر صحیح و جنبه‌های مؤثر این دو فریضه می‌پردازد، اما این قسمت‌ها توسط وزارت ارشاد دولت دوازدهم بدون ارائه هیچگونه دلیلی حذف شده است و در دولت سیزدهم اکران شد، که کارکرد فیلم را در مجموع به جای ترویج و تبلیغ امر به معروف و نهی از منکر به وسیله استهزاء و تضعیف آمران به معروف و ناهیان از منکر تبدیل نموده است.

حال با توجه به وظیفه ذاتی ستاد امر به معروف و نهی از منکر در حمایت از آمرین به معروف و ناهیان از منکر و تخریب بی سابقه در فیلم‌های مذکور به منظور تحقق شعار حضرتعالی انتظار می‌رود نمونه بارز گشت ارشاد مسئولین در این گام متوجه وزارت ارشاد شده و به خاطر اهمال، ترک فعل و عدم پاسخگویی مناسب به درخواست قانونی و به مطالبه مردمی ضمن توبیخ مسئولین، معادل مبلغ فروش فیلم‌های مذکور جریمه و مبلغ آن تماماً جهت ساخت فیلم‌های فاخر و جذاب با مضمون تقویت امر به معروف و نهی از منکر و حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر زیر نظر این ستاد صرف شود.

با تشکر از بذل عنایات حضرتعالی

سید محمدصالح هاشمی گلپایگانی
قائم مقام رئیس و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*