نویسنده «حوض خون» چهره برتر هنر انقلاب اسلامی خوزستان شد

نویسنده «حوض خون» چهره برتر هنر انقلاب اسلامی خوزستان شد

فاطمه میرعالی نویسنده کتاب «حوض خون» در مراسم اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی به عنوان چهره برتر سال در استان خوزستان معرفی شد. به گزارش پایگاه خبری صدای نفتی  ،در این مراسم که در حوزه هنری خوزستان برگزار شد، از سید حمید موسوی به خاطر فعالیت و تلاش گسترده سینمایی برای گسترش فضای فرهنگی و […]

فاطمه میرعالی نویسنده کتاب «حوض خون» در مراسم اختتامیه هفته هنر انقلاب اسلامی به عنوان چهره برتر سال در استان خوزستان معرفی شد.

به گزارش پایگاه خبری صدای نفتی  ،در این مراسم که در حوزه هنری خوزستان برگزار شد، از سید حمید موسوی به خاطر فعالیت و تلاش گسترده سینمایی برای گسترش فضای فرهنگی و هنری استان و فعالیت در حوزه فیلمبرداری جنگ، رسول حق‌جو، هنرمند عرصه تجسمی و تئاتر به خاطر بازیگری و نویسندگی و کار‌های گرافیکی، مجتبی رستمی‌فر کارگردان تئاتر که افتخارات زیادی در جشنواره‌های ملی کسب کرده و امسال هم نمایشنامه «مرثیه بر قتل ژولیوس سزار» وی نمایش برتر جشنواره تئاتر فجر در دوره اخیر شد، در حوزه عکاسی محمد آهنگر که در سال گذشته در سوگواری ملی عاشورا برنده جایزه ویژه مدال طلا برای نخستین عکس سوگواری جهانی اربعین شد، حجت‌الاسلام سید علی‌رضا شفیعی که مجموعه شعر او در سال گذشته به عنوان شعر کلاسیک انتخاب شد، ایوب حسین‌سنگی هنرمند هنر‌های تصویری و سید محمد آل‌عمران فعال در حوزه فرهنگ پایداری تجلیل شد.

همچنین فاطمه سادات میرعالی نویسنده کتاب «حوض خون» در این مراسم گفت: اگر تشکیلاتی کار شود قطعا همه کار‌های ما در عرصه فرهنگ و هنر به بهترین شکل رقم خواهد خورد.

رییس حوزه هنری خوزستان معرفی فرهنگ و هنر بومی خوزستان را امری مهم و اساسی دانست و گفت: تلاش حوزه هنری معرفی ایده‌های جدید و کشف استعداد‌ها و ظرفیت‌های استان است و اینکه هویت فرهنگی را با زبان هنر، ادبیات و رسانه بتوانیم بیش از پیش معرفی و تقویت کنیم.

محمد شهباز گهرویی به بودجه ۵۲۰ میلیون تومانی حوزه هنری خوزستان می‌گوید:  با کمترین بودجه تمام اتفاقات و برنامه‌ها را به سختی مدیریت کردیم و امید است روزی برسد که حوزه هنری به دنبال ایده جدید باشد و دغدغه مالی نداشته باشد.

این مقام مسئول گفت: حوزه هنری از سال گذشته به کشف استعداد‌های جدید، ظرفیت‌ها و پررنگ کردن ارزش‌های هنری بوده و سال گذشته سالی پر فراز و نشیب به دلیل اتفاقات متعدد از جمله تغییر ات مدیریت و بحران کرونا بود.

آقای گهرویی گفت: در سال گذشته سعی بر این بود که تنش‌ها کمتر شود و مانع برگزاری ایده‌ها و برنامه‌ها نشوند. در واقع این توفیقی بود که باعث شد کمترین لطمه به اجرای برنامه‌های حوزه هنری وارد شود.

رییس حوزه هنری خوزستان می‌گوید: هنر انقلاب اسلامی برای حوزه هنری و همه دسته‌های انقلابی است وگرنه همه روز‌ها روز هنر انقلاب اسلامی است و امید است با توفیق الهی در سال‌های آینده برنامه‌های جامع‌تر و ایده‌های جدیدتری اجرا کنیم.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*