هفته هفدهم لیگ برتر ،جمعه ،نفت مسجدسلیمان ،هوادار تهران

هفته هفدهم لیگ برتر ،جمعه ،نفت مسجدسلیمان ،هوادار تهران

پایگاه خبری صدای نفتی ، ۶ دیدار دیگر هفته هفدهم لیگ برتر روز جمعه برگزار می شود آن هم در حالیکه همه انتظار دارند با حضور هواداران در ورزشگاه‌ها شاهد بازی‌هایی زیباتر و جذاب‌تر از نیم فصل اول باشیم. نگاهی به مسابقات فردا می‌اندازیم؛ آلومینیوم اراک – صنعت نفت آبادان؛ بازگشت طلایی پوشان به لیگ؟ […]

پایگاه خبری صدای نفتی ، ۶ دیدار دیگر هفته هفدهم لیگ برتر روز جمعه برگزار می شود آن هم در حالیکه همه انتظار دارند با حضور هواداران در ورزشگاه‌ها شاهد بازی‌هایی زیباتر و جذاب‌تر از نیم فصل اول باشیم.

نگاهی به مسابقات فردا می‌اندازیم؛

آلومینیوم اراک – صنعت نفت آبادان؛ بازگشت طلایی پوشان به لیگ؟

شاگردان مهدی رحمتی در سه هفته اخیر لیگ رنگ برد را ندیده اند و با دو مساوی یک باخت ۲۱ امتیازی هستند و در رده هشتم جدول ایستاده اند، در آنسوی میدان صنعت نفت آبادان قرار دارد تیمی قدیمی،ریشه دار و محبوب که هواداران دو آتشه فراوانی دارد با این حال در فصل جدید طلایی پوشان آبادان وضعیتی نابسامانی پیدا کرده و مربی برزیلی هم هنوز نتوانسته آنطور که باید و شاید تیم را از بحران خارج کند.

نکته جالب توجه تقابل خطوط حمله ضعیف لیگ برتر است، آلومینیوم با ۸ گل زده بعد از پیکان دومین خط حمله ضعیف لیگ را در اختیار دارد ولی نفت آبادان هم فقط یک گل بیشتر از حریفش زده است. با این حال آلومینیوم خط دفاعی اش بعد از پرسپولیس و مس رفسنجان سومین خط دفاع مستحکم لیگ را دارد به این ترتیب گل زدن به آلومینیوم کار سختی است .بازی رفت را هم آلومینیوم برد ولی نفت کاملا نسبت به آن مسابقه متحول شده حتی مدیرعامل اسبق فولاد خوزستان مسعود رضائیان به عنوان سرپرست جدید باشگاه نفت شده و باید دید او چه کمکی به این تیم می کند. نفتی‌ها برای بقا باید بردن را شروع کنند کاری که ۴ هفته است از یادشان رفته است.

ذوب آهن اصفهان – تراکتور تبریز؛ تلاش برای صعود یک پله‌ای!

ذوب آهن ۴ هفته است رنگ برد را ندیده و با دو مساوی و دو باخت متولی در رده دهم جدول ایستاده است. ذوبی‌ها فصل قبل شرایط بهتری در جدول لیگ داشتند. ذوب آهن در این دیدار خانگی که احتمالا با تماشاگر برگزار می‌شود می‌تواند روند ناکامی خود را تغییر بدهد ولی حریفش تراکتور تیمی قدرتمند است که به تازگی اوج گرفته و فوتبالی مالکانه ارایه می‌کند و روی پله ششم ایستاده است. بازی رفت دو تیم برنده نداشت و با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید ولی اکنون سرمربی تراکتور خمز اسپانیایی است نه بردیف روس، تراکتور در صورت برد شانس صعود یک پله‌ای در جدول را دارد، شاگردان تارتار هم اگر برنده شوند فقط یک پله می‌توانند صعود کنند.

نقل و انتقالات نیم فصل تراکتور مهاجم پرسپولیس را به خدمت گرفت و حامد پاکدل به قرمزپوشان تبریزی پیوسته است.

پیکان – مس کرمان؛ هت تریک کرمانی‌ها؟

مسی‌ها باوجود اینکه در نیم فصل اول شرایط خوبی نداشتند توانستند در بازی رفت ۳ بر صفر پیکان را شکست بدهند. اکنون هر دو تیم درمنطقه خطر و سقوط به لیگ یک قرار دارند. مس ۱۴ امتیازی در رده چهاردهم است و پیکان ۱۶ امتیازی سیزدهم است و به همید دلیل این بازی ۶ امتیازی محسوب می‌شود و برنده می‌تواند خود را تا حدی از جمع فانوس بدستان لیگ جدا کند اما تساوی به سود دیگر قعرنشینان بخصوص نفت آبادان است که فقط یازده امتیاز دارد.

مس یک مربی اسپانیایی به خدمت گرفته ولی پیکان در نیم فصل نقل و انتقالات فعل و انفعال خاصی نداشته است. پیکان با ۷ گل زده ضعیف ترین خط حمله لیگ را دارد و مس هر دو تیم قعرنشین یعنی نفت مسجدسلیمان و نفت آبادان را شکست داده و حالا به مصاف یک رقیب مستقیم دیگر در ته جدول می‌رود و به دنبال هت تریک مقابل دیگر تیم قعرنشین است.

گل گهرسیرجان – مس رفسنجان؛ دربی کرمانی امیر را به حرف می‌آورد؟

دربی کرمان می‌تواند جذاب باشد جایی که تیم‌های رده سوم و پنجم جدول به مصاف هم می‌روند. مس رفسنجان با یازده تساوی رکوردار است و خط دفاع مستحکمی هم دارد و فقط ۵ گل خورده است ولی در گلزنی مشکلی اساسی دارد هرچند هفته گذشته گل کاملا سالم این تیم به نساجی را کمک داور در اقدامی حیرت انگیز آفساید اعلام کرد تا ربیعی سرمربی آرام تیم مس برآشفته شود و علیه داوران صحبت کند. گل گهر ۲۸ امتیازی در رده سوم جدول است و نیم نگاهی به جایگاه سپاهان در رده دوم جدول دارد. تقابل تیم‌های کرمانی می‌تواند جذاب شود البته بازی رفت دو تیم بدون گل به پایان رسید.

امیر قلعه‌نویی سرمربی گل‌گهرسیرجان مدت‌هاست روزه سکوت گرفته، حرف نمی‌زند و در نشست‌های خبری قبل و بعد از مسابقه هم شرکت نمی‌کند که دلیلش مشخص نیست! شاید این دربی بتواند قلعه‌نویی را به حرف بیاورد! مگر اینکه مسی‌ها تیم گل‌گهر را در خانه شکست بدهند و شرایط را برای این تیم پرامکانات سخت‌ کنند.

نفت مسجدسلیمان – هوادار؛ عنایتی به دنبال معجزه مقابل تیم سابق

نفت مسجدسلیمان آخرین تیم جدول لیگ با ۳۷ گل خورده و ضعیف ترین خط دفاعی گزینه اول سقوط به لیگ یک است ولی این تیم بالاخره سرمربی خود را عوض کرد و رضا عنایتی جایگزین ابراهیم اشکش شد تا شاید در لیگ برتر ماندگار شود. رضا عنایتی در مراسم معارفه‌اش گفت: برای بقا نیاز به معجزه دارد و شاید او به این تیم پرحاشیه آمده تا توانایی‌های سرمربیگری خود را به نمایش بگذارد.

از شانس خوب عنایتی او باید به مصاف تیم هوادار برود تیمی که خودش مدت‌ها مالک و مدیر و مربی اش بود و خودش آن را به لیگ برتر آورد. اکنون اگر نفتی‌ها بتوانند نوار شکست های خود را قطع کنند و هوادار را شکست بدهند اولین گام برای معجزه در نفت برداشته شده است.ساکت الهامی سرمربی هوادار هم مثل عنایتی یک استقلالی تمام عیار است ولی اصلا دوست ندارد تیمش مقابل قعرنشین لیگ بازنده شود. بخصوص اینکه هوادار هم ممکن است به منطقه فانوس بدستان لیگ نزدیک شود.

بازی رفت دو تیم برنده نداشت و یک بازی بدون گل را شاهد بودیم.

فولاد – پرسپولیس؛ تقابل قرمزپوشان با فولاد تمام استقلالی!

گل‌بازی‌های هفته در اهواز برگزار می‌شود مسابقه‌ای که در آن صدرنشین قرمز لیگ به مصاف فولاد قرمزپوش با مربی استقلالی‌ می‌رود. پرسپولیس اگر بتواند در اهواز برنده شود فاصله امتیازی خود را با دیگر مدعیان زیادتر خواهد کرد و کم کم شانس اول قهرمانی در لیگ لقب خواهد گرفت اما پرسپولیس در بازی رفت مقابل فولاد بدون گل متوقف شد و دو امتیاز از دست داد و اگر این مرتبه هم در اهواز پیروز نشود در آنصورت نکونام بهترین خدمت را به استقلال، سپاهان و گل‌گهر کرده است و مانع از افزایش اختلاف امتیازی پرسپولیس با دیگر مدعیان شده است.

پرسپولیس با سه برد متوالی خود را از دیگر مدعیان جدا کرده ولی ممکن است فولادی تمامی استقلالی نوار بردهای قرمزپوشان پایتخت را قطع کنند زیرا به جز نکونام که زمانی کاپیتان استقلال هم بود اکنون سعید فتاحی معاون باشگاه استقلال هم به فولاد خوزستان رفته است! ضمن اینکه گفته می‌شود مصطفی آجورلو مدیرعامل فصل گذشته استقلال هم به عنوان مدیرعامل به باشگاه فولاد خواهد رفت که در آنصورت می‌توان گفت فولاد خوزستان از مدیرعاملی پرسپولیسی یعنی گرشاسبی به روی یک مدیرعامل استقلالی سوئیچ کرده است و بهترین فرصت هم برای استقلالی‌های فولاد است که بتوانند با امتیاز گرفتن از پرسپولیس خود را در دل هواداران استقلال و فولاد بیشتر جا کنند. ضمن اینکه باشگاه فولاد برای جذب سجاد شهباز زاده مهاجم استقلال هم به این باشگاه نامه زده است!

برنامه مسابقات هفته هفدهم لیگ برتر:

هفته هفدهم؛ تکریم پیشکسوتان فوتبال
پنجشنبه ۶ بهمن

استقلال – ملوان بندرانزلی – ساعت ۱۵- ورزشگاه آزادی تهران
نساجی مازندران – فولاد مبارکه سپاهان – ساعت ۱۷- ورزشگاه وطنی قائم‌شهر
جمعه ۷ بهمن

آلومینیوم اراک- صنعت نفت آبادان – ساعت ۱۴- ورزشگاه امام خمینی (ره) اراک
ذوب آهن اصفهان- تراکتور تبریز – ساعت ۱۴- ورزشگاه فولادشهر فولادشهر
پیکان تهران – مس کرمان – ساعت ۱۴- ورزشگاه انقلاب کرج
گل گهر سیرجان – مس رفسنجان – ساعت ۱۵- ورزشگاه شهید سردار سلیمانی سیرجان
نفت مسجد سلیمان- هوادار تهران – ساعت ۱۶- ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجد سلیمان
فولاد خوزستان- پرسپولیس – ساعت ۱۷:۱۵- ورزشگاه شهدای فولاد اهواز

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*