وصول سهم مالیات خوزستانی‌ها از شرکت‌های نفتی

وصول سهم مالیات خوزستانی‌ها از شرکت‌های نفتی

صدای نفتی ...برای نخستین بار در کشور سهم مالیات خوزستانی‌ها از شرکت‌های نفتی وصول شد.

پایگاه خبری صدای نفتی ،به نقل از صدا و سیما استان خوزستان ، مدیرکل امور مالیاتی خوزستان با بیان اینکه برای نخستین بار در کشور سهم مالیات خوزستانی‌ها از شرکت‌های نفتی وصول شد، اظهار کرد: در زمینه راهکار دولت برای رهایی اقتصاد از تورم دولت باید به سمتی حرکت کند که تمامی هزینه‌های جاری از مسیر مالیات تامین شود، زیرا این مکانیزم تنها راهی است که حجم پول‌های سرگردان در جامعه کاهش و تعادل اقتصادی برقرار و بنوعی تورم مهار می‌شود.

وصول سهم مالیات خوزستانی‌ها از شرکت‌های نفتی

فرشید علاسوند با اشاره به اینکه شفاف سازی در ارائه خدمات، حفاظت از صیانت حقوق شهروندی، مسئولیت اجتماعی در خصوص مطالبه و توزیع ارزش افزوده و عوارض آلایندگی، همفکری و روشنگری افکار عمومی مبنی بر نحوه هزینه کرد درآمد‌های مالیاتی تحقق یافته است، تاکید کرد: وظیفه سازمانی ما این است که در اجرای قوانین و مقررات موضوعه نسبت به محاسبه، مطالبه و وصول مالیات اقدام کنیم.

محیط زیست خوزستان به تعهدات سازمانی خود عمل نمی‌کند

وی گفت : یکی از مسائلی که سازمان امور مالیاتی خوزستان آن را با حساسیت زیاد دنبال می‌کند، مسائل مسئولیت‌های اجتماعی است که گاهی این موضوع بر مسوولیت‌های سازمانی ما سایه می‌اندازد، اما وقتی هدف خدمت رسانی به توسعه شهر و استان و مردم می‌باشد، طبیعتا فعالیتی حساس و قابل درک می‌شود.

علاسوند افزود: سازمان محیط زیست خوزستان به تعهدات سازمانی خود عمل نمی‌کند براین اساس طبق تبصره ۵۷ قانون قرار بود این سازمان سایتی برای شناسایی ضریب آلایندگی شرکت‌های آلاینده مشخص کند، اما متاسفانه تاکنون انجام نداده است. همچنین در خصوص مالیات بر ارزش افزوده و عوارض آلایندگی وظیفه ما محاسبه، مطالبه، وصول و توزیع آن به شهرداری‌ها طبق قانون است که این توزیع بر اساس شاخص جمعیت هر شهر، روستا، دهیاری وغیره است.

از تولید و تولید کنندگان خوزستانی حمایت می‌کنیم

مدیرکل امور مالیاتی خوزستان با بیان اینکه یکسری از عوارض در مسوولیت‌های اجتماعی متمرکز هستند به این معنی که در استان مطالبه نمی‌شوند مانند عوارض مربوط به شرکت‌های ایرانسل، دیجی کالا، شرکت ملی گاز، فروشگاه‌های زنجیره‌ای که ما با حساسیت بسیار زیاد به دنبال گرفتن سهم خود هستیم، ادامه داد: برنامه محوری، ارتباط تنگاتنگ با فعالان اقتصادی استان، حسن رفتار با مردم، مطالبه مالیات عادلانه، بخشودگی جرائم، رضایتمندی و تولید از اولویت کاری سازمان مالیاتی خوزستان است.

عدم بخشش جرائم شرکت‌های نفتی خوزستان

علاسوند در ادامه گفت: وظیفه امور مالیاتی در قالب ارزش افزوده از ۹ درصد مالیات اخذ شده ، اختصاص ۴ درصد به شهرداری ها، یک درصد بودجه سلامت و ۴ درصد به آلابندگی است که از این میزان ۵۳ هزار میلیارد تومان به خوزستان اختصاص یافت.

وی گفت : با پیگیری‌های دکتر سید احسان خاندوزی وزیر اقتصاد و دکترداوود منظور رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور بخشش جرائم شرکت‌های نفتی خوزستان پذیرفته نشد و خبر خوب اینکه از ۴ هزار میلیارد تومان، دوهزار میلیارد تومان به حساب مالیاتی نشست و مقرر شد مابقی در آینده نزدیک به حساب واربز شود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*