چرا مسجد سلیمان شرایط لازم میزبانی مسابقات را ندارد؟

چرا مسجد سلیمان شرایط لازم میزبانی مسابقات را ندارد؟

صدای نفتی ..باشگاه نفت مسجد سلیمان برای میزبانی از مسابقات لیگ برتر فوتبال با سه چالش رو به رو است.

به گزارش خبرنگار ورزشی پایگاه خبری صدای نفتی به نقل از ایلنا، باشگاه‌های لیگ برتری پیش از شروع هر فصل از مسابقات لیگ برتر فوتبال باید شرایط لازم برای میزبانی از مسابقات رسمی را مهیا کنند.

معمولا باشگاه‌های خارج از تهران هر فصل با نواقصی مواجه هستند که اغلب با رفع مقطعی برای مسابقات آماده می‌شوند اما به صورت اساسی و حرفه‌ای این اقدام صورت نمی‌گیرد.

در فصل جاری مسابقات لیگ برتر فوتبال باشگاه نفت مسجد سلیمان یکی از تیم‌هایی است که برای میزبانی از رقبایش با مشکلاتی رو به رو است.

نفت در هفته اول مسابقات لیگ برتر فوتبال از تیم مس کرمان میزبانی کرد و با نتیجه سه بر دو به پیروزی رسید اما بازیکنان و اعضای تیم مس از شرایط میزبانی ناراضی بودند.

نور ورزشگاه

وضعیت نور ورزشگاه شهید بهنام محمدی برای بازی هفته اول به اندازه‌ای غیرقابل قبول بود که اعتراض تیم میهمان را به دنبال داشت.

شهداد نژاد، دروازه بان تیم مس هم درباره گل سوم نفت دراین باره گفت: “همه دیدند نور پروژکتور بالای جایگاه ویژه کم شد ولی داور دستور به ادامه بازی داد و ما در همان لحظه گل سوم را دریافت کردیم.”

پس از قطعی برق در برخی نواحی شهر مسجد سلیمان همزمان با برگزاری بازی دو تیم در ورزشگاه، بخشی از برج‌های ورزشگاه خاموش شدند که تا پایان بازی هم دوباره روشن نشدند.

مشکل نور یکی از کاستی‌های اساسی ورزشگاه شهید بهنام محمدی است که نسبت به سایر موارد برطرف کردن آن آسان‌تر به نظر می‌رسد.

فرودگاه

شهر مسجد سلیمان فاقد فرودگاه است و پرواز تیم‌های لیگ برتری برای رویارویی با شاگردان رضا مهاجری باید به شهر اهواز صورت بگیرد و سپس آن‌ها از طریق زمینی به مسجد سلیمان بروند.

خرداد ماه سال گذشته، عملیات اجرایی احداث فاز نخست ترمینال مسافربری فرودگاه مسجد سلیمان با اعتباری بالغ بر ۱۵۰ میلیارد ریال آغاز شد. فرودگاه شهید آسیایی مسجد سلیمان یکی ازقدیمی‌ترین فرودگاهی است که در ایران و خاورمیانه تأسیس شد.

احمد وحیدی، وزیر کشور هم در تیرماه امسال اعلام کرد: “فرودگاه مسجد سلیمان باید تکمیل شود تا به سرعت شاهد راه‌اندازی آن باشیم.” در همین راستا رضا رضایی فاضل، فرماندار مسجد سلیمان اعلام کرد: “براساس توافقات انجام شده ۴۰ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل و تجهیز فرودگاه مسجدسلیمان در نظر گرفته شده که با تخصیص آن شاهد تکمیل و راه‌اندازی این فرودگاه خواهیم بود.”

به هر حال تا به اواخر مردادماه امسال این فرودگاه تکمیل نشده و به همین دلیل تیم‌های میهمان برای سفر به مسجد سلیمان با مشکل مواجه هستند.

محل اسکان

پس از سفر به اهواز و سپس مسجد سلیمان، یکی از دغدغه‌های اصلی تیم‌های لیگ برتری محل اسکان و برگزاری اردوی پیش از مسابقه در این شهر است.

مسجد سلیمان فاقد هتل و محل اقامت با استانداردهای مدنظر باشگاه‌ها است و هتل دانشگاه آزاد که در دوره‌های گذشته مورد استفاده قرار می‌گرفت هم در حال حاضر وضعیت ایده آلی از نظر رقبای نفت مسجد سلیمان ندارند.

به همین دلیل تیم‌های رقیب نفت ترجیح می‌دهند برای بازی خارج از خانه مقابل این تیم در شهر اهواز سکونت داشته باشند و چند ساعت پیش از مسابقه راهی مسجد سلیمان شوند که همین مساله هم مشکلات زیادی را برای بازیکنان ایجاد می‌کند.

محل میزبانی احتمالی

در صورتیکه باشگاه نفت مسجد سلیمان نتواند شرایط مناسب میزبانی را آماده کند باید به دنبال معرفی محل میزبانی جدیدی باشد.

به دلیل نزدیکی به شهر اهواز و در نظر گرفتن شرایط رقبای نفت، این باشگاه به احتمال زیاد ورزشگاه شهدای فولاد را به سازمان لیگ معرفی خواهد کرد.

نفت در فصل گذشته هم به دلیل عدم آمادگی زمین چمن ورزشگاه شهید بهنام محمدی از ورزشگاه باشگاه فولاد استفاده کرده بود.

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*