گرد و خاک باز هم مهمان خوزستانی‌ها شد

گرد و خاک باز هم مهمان خوزستانی‌ها شد

صدای نفتی - مرکز بهداشت استان خوزستان در پی انتشار هشدار سطح نارنجی مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی خوزستان مبنی بر تشکیل توده گرد و خاک بر روی کشور عراق اطلاعیه بهداشتی صادر کرد

به گزارش پایگاه خبری صدای نفتی  ، از اهواز، مرکز بهداشت استان خوزستان در پی انتشار اطلاعیه هشدار سطح نارنجی مرکز ملی پایش و هشدار سریع گرد و خاک هواشناسی خوزستان مبنی بر تشکیل توده گرد و خاک بر روی کشور عراق و تاثیر آن بر مناطق غرب، شمال غرب، جنوب، جنوب غرب و تا حدودی مرکز استان از اوایل امروز اطلاعیه‌ای صادر کرد.

در این اطلاعیه آمده است، بیماران تنفسی، افراد سالخورده و کودکان از تردد غیر ضروری خودداری کنند، عدم خروج غیرضروری از منزل و محل کار در صورت لزوم خروج از منزل یا محل کار حتماً از ماسک مناسب و عینک مناسب استفاده شود.

همچنین کاهش تردد خودروهای شخصی و استفاده از خوردوهای تک سرنشین، به‌ کارگیری تمهیدات لازم توسط اداره راهنمایی و رانندگی در جلوگیری از ازدحام و ایجاد ترافیک شهری، بسته نگه داشتن در و پنجره منزل و محل کار، خودداری از فعالیت‌های شدید بدنی در تمام اوقات بروز پدیده، مانند ورزش‌های سبک و سنگین از جمله موارد دیگر مدنظر بود.

 

در ادامه این اطلاعیه بیان شد، چنانچه از وسایل گرمایشی گازی استفاده می شود نسبت به سالم بودن دودکش آن  اطمینان حاصل شود، افزون بر این کارکنانی که به واسطه شغل‌شان بیشتر  در معرض گردو غبار قرار دارند، حتما از وسایل حفاظت فردی استفاده نمایند و کارکنان شهرداری در فضای سبز و خدمات شهری از کلاه و دستکش و ماسک استاندارد استفاده کنند؛ عملیات جمع آوری ،حمل و نقل و دفن زباله اصولی انجام پذیرد و از تلنبار و پخش زباله در معابر عمومی و آتش زدن آن جلوگیری شود.

گفتنی است، در روزهای وجود وارونگی از فعالیت‌هایی نظیر ایزوگام خودداری شود همچنین جلوگیری از آتش زدن هرگونه  پلاستیک یا سوزاندن چوب و فضولات حیوانی در همه شرایط، عدم مصرف سیگار و قلیان در شرایط بروز پدیده نیز توصیه شده است.

در پایان این اطلاعیه آمدت است، افراد در صورت مواجهه با تنگی نفس و هرگونه ناراحتی قلبی عروقی سریعاً به نزدیکترین مرکز درمانی مراجعه کنند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*