۵ میلیون و ۸۰۰ تردد در محورهای مواصلاتی خوزستان ثبت شد

۵ میلیون و ۸۰۰ تردد در محورهای مواصلاتی خوزستان ثبت شد

صدای نفتی _دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر خوزستان گفت:تردد ۵ میلیون و ۸۹۰ هزار و ۵۴۴ وسیله نقلیه در راه‌های استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۸ درصد افزایش داشته است.

به گزارش پایگاه خبری صدای نفتی  از اهواز، سید حکمت‌ الله موسوی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به لغو محدودیت‌های کرونایی و از سرگیری فعالیت اقامتگاه‌ها و هتل‌ها اظهار داشت:در بازه زمانی ۲۵ اسفند سال گذشته تا سوم فروردین ۱۴۰۱ بیش از ۴۸هزار و ۴۰۰ نفر شب اقامت در استان به ثبت رسیده است.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر خوزستان به آمار بازدیدکنندگان از جاذبه‌های تاریخی و گردشگری استان اشاره کرد و عنوان داشت: در این مدت مجموع بازدیدکنندگان از جاذبه‌های گردشگری تاریخی، فرهنگی و توریستی بیش از ۲۶۶ هزار و ۸۰۰ نفر بوده است.

موسوی در رابطه با اقدامات صورت گرفته از سوی کمیته نظارت و تنظیم بازار افزود:تاکنون ۱ هزار و ۵۲۵ تن شکر، ۱ هزار ۵۰۰ تن برنج هندی، ۶۸۳ تن مرغ، ۱۰ تن گوشت منجمد و ۲ هزار ۵۶۰ تن میوه در سطح استان توزیع شده است.

وی ادامه داد: در این مدت، تردد ۵ میلیون و ۸۹۰ هزار و ۵۴۴ وسیله نقلیه در راه‌های استان ثبت شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۸ درصد افزایش داشته است.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر خوزستان از بهسازی ۲۶ کمپ با ظرفیت بیش از ۳۹ هزار و ۶۴۰ نفر خبرداد و تصریح کرد:این کمپ‌ها توسط چندین شهرداری استان بهسازی و تجهیز شده و در اختیار گردشگران قرار گرفته است و ما باقی آن‌ها در مرحله تجهیز هستند.

موسوی گفت: درصد اشغال هتل‌های استان تاکنون حدود ۸۰ درصد بوده است که نسبت به سه سال گذشته در مدت مشابه که هیچ پذیرشی نداشتند رشد فوق‌العاده‌ای داشته است.

وی در پایان تعداد گردشگران خارجی در مراکز اقامتی سطح استان را در این مدت ۴۱۸ نفر اعلام کرد و ابراز داشت: تاکنون ۳۱ بازدید نظارتی از تاسیسات گردشگری استان در این مدت توسط کارشناسان صورت گرفته است.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*